Երևան, 02.Ապրիլ.2025, 14:15 |
Վիետնամի ԱԺ խոսնակը շրջայց է կատարել Պատմությ... Այսօր Աուտիզմի իրազեկման միջազգային օրն է Լոռու մարզի ոստիկանները ապօրինի պահվող զենք-զ... 14 վիրավոր․ անցած 1 օրվա ընթացքում արձանագրվե... Կասեցվել է «էլոլա» կաթնամթերքի արտադրամասի գո... ՀՀ-ն չի կարող միաժամանակ անդամակցել եվրոպական... Երկու երկրների միջև հարաբերությունները պատմակ... Մովսես Հակոբյանին նոր մեղադրանք է առաջադրվել ... Քույրը դանակով հարվածել է տնակը հրկիզելու փոր... ՆԳ փոխնախարարը կարևորել է Եվրոպական սահմանայի... Էստոնիայի ԱԳ նախարարն ընդունել է Հայաստանի ԲՏ... Հայաստանում ԵՄ դիտորդական առաքելությունը 5000... Տրամաբանական չի լինի, որ ստորագրվի խաղաղությա... Queen Mary նավի ավելի քան 200 ուղևոր վարակվել... Ապրիլի 1-ից մեկնարկել է ՊԵԿ գործունեության վե... Թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեպքերը ն... Բրիտանացի պատգամավորները պահանջում են ճնշում ... Սամվել Շահրամանյանն ու Արցախի ԱԺ պատգամավորնե... Երևանում «Kia Sportage»-ը գլխիվայր շրջվել է. ... Պակիստանի զորքերը ներխուժել են Քաշմիրի հնդկակ... Վերականգնվել է պետությանը և համայնքին պատճառվ... Սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ Մարտուն Գրիգորյանի թիմակից Անահիտ Խալաթյանն ա... Թnւրք բլոգերի նկատմամբ վարույթ է նախաձեռնվել ... Մարտուն Գրիգորյանը որոշում ունի․ Արթուր Վանեց... Մխիթար Հայրապետյանը Տալլինում հանդիպել է Էստո... ՔՊ-ն ԲԴԽ անդամի թափուր տեղերի համար թեկնածուն... Կադրեր՝ ԱՄՆ դեսպանատան առջև տեղի ունեցած վթար... Երեխաների թրաֆիքինգից պաշտպանությունը ոչ միայ... Գազայում իսրայելական հարվածներից զոհերի թիվն ... «9 տարի առաջ այս օրը վերջին անգամ լսեցի քո ձա... Երբ կմեկնարկի ապրիլ ամսվա կենսաթոշակների վճար... Հայաստանի և Վիետնամի միջև առևտրաշրջանառությու... Իսակովի պողոտայում բախվել են «Nissan»-ն ու «M... Անուշիկ Ավետյանը նշանակվել է էկոնոմիկայի նախա... 2024 թ․ մեղադրական եզրակացությամբ դատարան է ո... Տարադրամի փոխարժեքները այսօրվա դրությամբ Բուլղարիայի բուհերում կրթություն ստանալու նպա... Հրշեջ-փրկարարները կանխել են հրդեհի տարածումը ... Սերժ Սարգսյանի անունից հարգանքի տուրք է մատու... Հայտնի հրուշակագործին կախված են հայտնաբերել ՊԵԿ-ը բացահայտել է ստվերային շրջանառության նո... Կաթողիկոսը խնդրանքով դիմել է Ֆրանկ-Վալտեր Շտա... Հասրաթյան փողոցում անվադողեր են այրվել. դեպքի... Սրբուհի Գալյանը «Արմավիր» ՔԿՀ-ում ծանոթացել է... Վայոց ձորի և Սյունիքի մարզերի մի շարք վթարավտ... Գյումրիից «Պապի ընտրության» սպիտակ ծխի եռօրյա... Ավարտվել է «Սևան» ազգային պարկի նախկին տնօրեն... Երևանում 26-ամյա աղջիկը պղպեղային օդամղիչով փ... Արցախում Ադրբեջանի կողմից ցեղասպանության գործ... Աստղագուշակ՝ ապրիլի 2-ի համար ՄԻՊ-ն ու ՔՊ-ական պատգամավոր Հասմիկ Հակոբյանն ... Ի՞նչ եղանակ է սպասվում առաջիկա օրերին Հրաժարվե՞լ է, թե՞ հրաժարեցրել են. «Հրապարակ» Աննա Վարդապետյանը կրկին ԱԺ կգնա. «Հրապարակ» Երևանի և մարզերի որոշ հասցեներում լույս չի լի... ՔՊ-ականները «սարքել են» Վիլեն Գաբրիելյանի գլխ... Արցախցիները բացատրություն են պահանջել Վիտալի ... Իրարանցումից հետո ո’չ լսել են նախարարի ձայնը,... Արցախցիները մեծ հանրահավաքի են պատրաստվում. ի... Ներքին գործերի նախարարի թեկնածու են փնտրում. ... Ջուր չի լինելու Թբիլիսիում առանձնապես խոշոր չափերով թմրանյութ... Հակոբ Սերոբյանն արժանացել է Եվրոպական մարմնամ... ՊԵԿ-ը 2025 թվականի առաջին եռամսյակում ապահովե... Չինաստանի ԱԳ նախարարը Մոսկվայում հանդիպել է Պ... Երևան-Երասխ ավտոճանապարհին բախվել են «IVECO»-... 13-ամյա շախմատիստ Մանվել Առաքելյանին շնորհվել... Մակունցը մասնակցել է ԱՄՀ կազմակերպած ընդունել... Բոլորի աշխատանքի նպատակը պետք է լինի մեկը՝ ամ... Գերմանիայի նախագահը ժամանել է Ադրբեջան Հայաստանում հաշվառված խոշոր ու մանր եղջերավոր... Ավելացել են Հայաստանի պետական սահմանն ապօրինի... Ուսումնարաններում և քոլեջներում սովորելը կարո... Մինչև հիմա չի պարզվել Տիգրանին խnշտանգմшն ենթ... Խոզնավարի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչե... Առկա է առևտրատնտեսական հարաբերությունների չիր... Մոտ երեք տարի ինձ կալանքի տակ են պահում չեղած... Ամերիկացի զինվորականին մահացած են գտել Ինչ հնարավորություններ կտա ԶԼՄ ներկայացուցիչն... Արտաշատում մեքենան դուրս է եկել երթևեկելի հատ... Տեղի է ունեցել ՔՊ վարչության նիստ. այն վարել ... Հայաստան է ժամանել Վիետնամի ԱԺ նախագահի գլխավ... Ծովինար Վարդանյանն ու ԱՄՀ հայաստանյան առաքելո... «Նիկոլին ընտրել ենք, կողքը կանգնել, որ մեզ սե... Հայաստանում կանցկացվեն Վրաստանի մշակույթի օրե... Էջմիածնի գերեզմանատնից կատարել են ալյումինե ճ... ՏԻՄ ընտրություններում քաղաքական ռեսուրսի այսպ... Երկաթգծի հարևանությամբ մեքենան բախվել է սյանը... Մովսես Հակոբյանին նոր մեղադրանք է ներկայացվել... Վեհափառը և Հունգարիայի եկեղեցիների խորհրդի գլ... Բայրամովը եվրոպացի պաշտոնյաներին է ներկայացրե... Արմեն Հարությունյանը մեղադրանքը չի ընդունում,... ՄԻՊ-ը խիստ մտահոգիչ է համարում լայն տարածում ... Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առ... ԲՏԱ նախարարի գլխավորած պատվիրակությունը Էստոն... Իսրայելի ավիահարվածի հետևանքով Բեյրութում «Հե... Խստորեն դատապարտում ենք թե՛ Վիլեն Գաբրիելյանի... Ես կարող եմ ներել, ոտքի տակ գցել անձնականը, բ... Մարդ ու կին մի մարմին, բայց ոչ մի «Ֆեյսբուք»....
Էրդողանը և Պուտինը քննարկել են տարածաշրջանային և միջազգային հարցեր
Թուրքիայի նախագահ Ռեջեփ Էրդողանը հեռախոսազրույց է ունեցել Ռուսաստանի ղեկավար Վլադիմիր Պուտինի հետ, որի ընթացքում քննարկվել է ուկրաինական պատերազմը, հայտնում է Թուրքիայի նախագահի գրասենյակը։
Նշվում է, որ Էրդողանը պատրաստակամություն է հայտնել աջակցելու Պուտինին Ուկրաինայում հրադադարի հաստատման, այդ թվում՝ բանակցություններ կազմակերպելու հարցում:
«Զրույցի ընթացքում քննարկվել են Թուրքիայի և Ռուսաստանի երկկողմ հարաբերությունները, տարածաշրջանային և գլոբալ հարցեր։ Նախագահ Էրդողանը նշել է, որ Թուրքիայի և Ռուսաստանի համագործակցությունն առանցքային է տարածաշրջանային խնդիրների լուծման համար, և որ Անկարան ուշադրությամբ հետևում է Ռուսաստանի ու Ուկրաինայի միջև շարունակվող պատերազմին վերջ տալու համար սկսված գործընթացին և պատրաստ է ցուցաբերել ցանկացած աջակցություն, ներառյալ խաղաղ բանակցությունների կազմակերպումը, պատվավոր և կայուն խաղաղություն ապահովելու համար»,- ասվում է գրասենյակի հաղորդագրության մեջ:
Էրդողանը կարևորել է քայլերը, որոնք կձեռնարկվեն Սև ծովում առևտրային նավագնացության անվտանգությունն ապահովելու համար, ընդգծել, որ թույլ չեն տա Սև ծովը դարձնել հակամարտության գոտի:
Հեռախոսազրույցի ընթացքում Էրդողանը նաև մեծ նշանակություն է տվել Ռուսաստանի հետ Սիրիայի հարցում համագործակցությանը և կողմ է արտահայտվել Ռուսաստանի ու Թուրքիայի համատեղ ջանքերին՝ այնտեղ խաղաղություն և կայունություն ապահովելու համար։
Ըստ Կրեմլի տարածած հաղորդագրության՝ նախագահները քննարկել են էներգետիկայի ոլորտում ռազմավարական նախագծերի առաջմղումը և արձանագրել երկկողմ կապերի դրական դինամիկան և փոխադարձ առևտրի աճը։
Ռուսաստանի նախագահը ներկայացրել է ԱՄՆ-ի հետ երկխոսության գնահատականները՝ Ուկրաինայի հակամարտության խաղաղ կարգավորման և ռուս-ամերիկյան հարաբերությունների կարգավորման ուղղությամբ։ Պուտինի խոսքով՝ բարձր և այլ մակարդակներում շփումները եղել են կառուցողական։ Մասնավորապես, քննարկվել են Էր Ռիադում երկու երկրների փորձագիտական խմբերի վերջերս անցկացված խորհրդակցությունների արդյունքները, ինչպես նաև մարտի 18-ից սկսած՝ 30 օրով Ռուսաստանի և Ուկրաինայի էներգետիկ օբյեկտների նկատմամբ հարվածների մորատորիում սահմանելու վերաբերյալ ձեռք բերված համաձայնությունը։