Երևան, 01.Ապրիլ.2025, 10:49 |
Երկրաշարժ՝ Բավրա գյուղից 13 կմ հարավ-արևելք ԱԺ նախագահի հայտարարությունը Վիլեն Գաբրիելյան... Բաքվում ընթանում է Ռուբեն Վարդանյանի գործով շ... Գյումրիում և Փարաքարում վերահաշվարկ կատարելու... Եթե Գյումրու թեկնածուներից որևէ մեկը չստանա 1... Թրամփը վստահ է, որ Ռուսաստանը կկատարի Ուկրաին... «Ռոստամ և Սոհրաբ». համաշխարհային պրեմիերա Երև... Ոսիկանները հայտնաբերել են Երևանում տղամարդու ... ՀՀ-ում 2024 թ. հանցագործությունների թիվը նվազ... Մեզ սպասվում է տաք և բավարար տեղումներով ապրի... Արարատի մարզում դի են դուրս բերել ջրհորից․ մա... Արտերկրի 3 գիտնականներ նախագիծ կիրականացնեն Հ... Ծնվել է պատերազմում անմահացած Արման Մանուկյան... Ադրբեջանցի գործընկերս հրապարակայնորեն մերժել ... Տելեգրամի միջոցով թմրանյութ իրացրած հրազդանցի... Դեսպան Սահակյանն իր հավատարմագրերն է հանձնել ... Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հ... Ո՞վ կփոխարինի Վիլեն Գաբրիելյանին Թոշակառուն օրական ընդամենը 1 հաց է գնելու. «Հ... Տարադրամի փոխարժեքները այսօրվա դրությամբ Հրատապ կարգով իրականացվում են գետերի հուների ... Մեծ թափ են ստացել Քաջարան-Ագարակ ճանապարհահատ... 4 տարի ժամկետով ազատազրկում՝ շորթմամբ պահանջվ... Ի՞նչ է սպասվում Գյումրիում. կա 3 ճանապարհ․ «Հ... Սիս բնակավայրում փրկարարները տան հողամասում փ... Աստղագուշակ՝ ապրիլի 1-ի համար ԱԺ ՔՊ պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանը վայր է դնո... Այս տոնը Հայաստանում ապրող ասորիներին թող բեր... Լիլիթ Մակունցն Ամերիկայի կաթոլիկ համալսարանու... Հաղթանակը նշողներին տուգանել են. «Հրապարակ» Վեց ժամ՝ հանուն ոչնչի. Անդրանիկ Քոչարյանին հր... Ի՞նչ եղանակ է սպասվում առաջիկա օրերին Գլուխներ կթռնեն. Փաշինյանը «չիստկա» կանի ՔՊ-ո... ՔՊ-ում շոկի մեջ են. վերնախավը մինչեւ լուսաբաց... Վարչական ռեսուրսն էլ հանես, տակը բան չի մնա. ... Ինքնախաբեությո՞ւն, թե՞ հայ ժողովրդին հերթական... Անհետ կորածների ծնողները Արսեն Թորոսյանին և Մ... Ադրբեջանը շարունակում է ապատեղեկատվություն տա... Ո՞վ էր կազմակերպել Գյումրու ակցիան, և ի՞նչ կո... Դատախազը կգնա Տիգրան Ավինյանի հետևից. ԱՆԻՖ հի... Ովքեր են մեղավոր Փարաքարում ՔՊ-ի պարտության հ... Փարաքար համայնքի նախկին ղեկավար Դավիթ Մինասյա... Լույս չի լինի. հասցեներ Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհին մեքենաներ են բախվե... Տեսագրությունում պատկերված անձը որոնվում է ՌԴ ԱԳ փոխնախարարը չի կարծում, թե ԱՄՆ-ն մտադիր... Ավշարում բախվել են «Mercedes»-ն ու «Opel Astr... ՆԱՏՕ-ի երկրները սկսում են լայնածավալ օդային զ... Սա «Եռալաշ» չէ, սա մերօրյա Երևանն է. երեխաներ... Նորահայտ միջատներ՝ Հայաստանում. գիտնականների ... Ընձառյուծների գիշերային զբոսանքը Շնորհակալ եմ մեր Սարիկին հավատալու, քաղաքի վա... Երևանի քրեական ոստիկանները բացահայտել են 680 ... Ծիրանենիները ծաղկել են Արարատյան դաշտում Ինդոնեզիայի ափերի մոտ 5,6 մագնիտուդ ուժգնությ... Ինչ տեսքով է Մարինկա Խաչատրյանը ներկայացել Հա... Մարտուն Գրիգորյանը վաղը հայտարարություն կանի Անչափ ուրախ էի Երևանում հյուրընկալել Գերմանիա... Հայաստանի ու Գերմանիայի նախագահներն այցելել ե... Փարպի գյուղի 51-ամյա բնակչի տանը հայտնաբերվել... Արտաշատի խճուղու մոտ բախվել են «Maybach»-ն ու... Բաքվում Գերմանիայի դեսպան Ռալֆ Հառլեմանին կան... 1 զոհ, 3 վիրավոր. Վայոց ձորում բախվել են «Լադ... Ինչ են պատմում անհետ կորածների ծնողները ԱԺ-ու... Իրավասու պաշտոնյաները իմիտացիա են ներկայացնու... Lրիվս տեղում ենք, մենք տյուս չենք կյալու՝ թոր... 25-ամյա կնոջ մահվան մեջ հարազատները մեղադրում... Հայտնի է կենսաչափական համակարգի ներդրման մրցո... Գյումրիում ու Փարաքարում երեկ կայացած ընտրութ... Վանեցյանը` Մարտուն Գրիգորյանի հայտարարության ... Կաթողիկոսը ԵՏՍԿ պատվիրակության հետ հանդիպմանն... ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանությունում տեղի է ունեցել ըն... Ադրբեջանը կրկին ապատեղեկատվություն է տարածել ... Դեբեդ, Փամբակ, Ձորագետ և Տաշիր գետերում իրակա... ԱԱԾ տնօրեն Արմեն Աբազյանը՝ ադրբեջանցի բլոգերի... Հայաստանի ԱԳՆ-ը շնորհավորական ուղերձ է հղել ի... Իրազեկում սեղմված բնական կամ հեղուկացված նավթ... Երևանում երկաթե էլեկտրասյունը պոկվել է ու հայ... Թմրամիջոցի իրացման հերթական դեպքը․ 56-ամյա տղ... Անհետ կորած զինվորների ծնողները 5 ժամից ավել ... Լեհաստանը պայմանագիր է կնքել ԱՄՆ-ի հետ Patrio... Եվրոպան մեծ հետաքրքրություն ունի, որ հաջորդող... Գիշերը Խնածախի ուղղությամբ կրակոցներն ինտենսի... Իմ տղային բերեք. ԱԺ-ում անհետ կորած զինծառայո... Մարտուն Գրիգորյանը պետք է հստակ հայտարարի, որ... 21-ամյա երիտասարդի սպանությունը բացահայտվել է Ի պատիվ Գերմանիայի նախագահ Ֆրանկ-Վալտեր Շտայն... Բարձր ենք գնահատում Գերմանիայի շարունակական ա... Շվեդիան Ուկրաինային շուրջ 1,6 միլիարդ դոլարի ... Արման Եղոյանը Կիպրոսի դեսպանի հետ հանդիպմանն ... Այս հաղթանակը մեր թիմի երեք տարվա պայքարի արդ... ՔՊ-ն Գյումրիում քաղաքապետ չի ունենալու, հաստա... Իմ թիմակիցների վրա վստահ եմ` չեն միանա ՔՊ-ին ... Լայպցիգի քաղաքապետ Բուրքհարդ Յունգի հետ ստորա... Նիկոլ Փաշինյանը և Աննա Հակոբյանը կառավարությո... Ի՞նչ վիճաբանություն է եղել անհետ կորածների ծն... Սրբուհի Գալյանը լացակումած դուրս եկավ ԱԺ դահլ... Վարդան Ղուկասյանի ու Մարտուն Գրիգորյանի համաձ... Զգայուն թեմա է. մենք պետք է իրենց երեխաներին ... Դեսպան Խաչատրյանը և Նիկոլա Սարկոզին քննարկել ...
Իսրայելը հարվածել է Լիբանանի հարավին
Իսրայելական բանակը ռումբեր է նետել Լիբանանի հարավում գտնվող Խիամ գյուղաքաղաքի վրա և սպառնացել ռմբակոծել մայրաքաղաք Բեյրութը, եթե իսրայելական բնակավայրերն անվտանգություն չունենան։ «Արմենպրես»-ի փոխանցմամբ՝ այս մասին հայտնել է Al Jazeera-ն։
Իսրայելը հրետանային հարվածներ է հասցրել Լիբանանի հարավում գտնվող Քֆար Սիր, ինչպես նաև Յահմուր բնակավայրերի շրջակայքին։
Իսրայելի պաշտպանության բանակը հայտարարել է, որ Լիբանանի կողմից երկու հրթիռ է արձակվել Քիրյաթ Շմոնա բնակավայրի ուղղությամբ, որոնցից մեկը ԻՊԲ-ն որսացել է, իսկ երկրորդն ընկել է լիբանանյան տարածքում։
«Եթե Քիրյաթ Շմոնայի և Գալիլեայի բնակիչներն անվտանգություն չունենան, ապա Բեյրութում խաղաղություն չի լինի», - ասել է Իսրայելի պաշտպանության նախարար Իսրայել Կացը:
Կացը հավելել է, որ Լիբանանի կառավարությունն ուղղակի պատասխանատվություն է կրում դեպի Գալիլեա յուրաքանչյուր արկի արձակման համար:
Միևնույն ժամանակ, Իսրայելը շարունակում է իր ամենօրյա հարձակումները հարավային Լիբանանի գյուղերի և քաղաքների վրա՝ խախտելով հրադադարի ռեժիմը:
Ավելի վաղ Լիբանանի առողջապահության նախարարությունը հայտնել էր, որ մարտի 27-ին 5 մարդ է զոհվել երկրի հարավում գտնվող երկու բնակավայրերի վրա իսրայելական ավիահարվածների հետևանքով։
Նախորդ շաբաթվանից Իսրայելը սաստկացրել է իր հարձակումները Լիբանանի վրա՝ պնդելով, որ իր հյուսիսային բնակավայրերից մեկը լիբանանյան կողմից հրթիռային հարձակման է ենթարկվել: «Հեզբոլլահ» շարժումը, սակայն, հերքել է իր առնչությունը հարձակմանը:
2023 թ. հոկտեմբերից, Գազայի հատվածում ռազմական գործողություններին զուգահեռ, «Հեզբոլլահ»-ի և Իսրայելի միջև սկսվել էր սահմանային առճակատում, որը 2024 թ. սեպտեմբերի 23-ից վերաճել էր լայնամասշտաբ պատերազմի, որի հետևանքով Լիբանանում զոհվել էր ավելի քան 4000 մարդ, 17 000 մարդ՝ վիրավորվել։ Չնայած 2024 թ. նոյեմբերի 27-ին ուժի մեջ մտած հրադադարի մասին համաձայնագրին, շարունակվում են փոխադարձ մեղադրանքները հրադադարը խախտելու վերաբերյալ։
Իսրայելը, չնայած հրադադարի պայմաններին, հրաժարվել է իր ուժերը մինչև փետրվարի 18-ը դուրս բերել հարավային Լիբանանից: Նա իրականացրել է ուժերի մասնակի դուրսբերում և շարունակում է օկուպացնել լիբանանյան հինգ խոշոր բլուրներ այն տարածքներում, որոնք գրավել էր վերջին պատերազմի ժամանակ: