Երևան, 01.Ապրիլ.2025, 13:18 |
Ռուբեն Ռուբինյանն ընդունել է Հայաստանում Կիպր... Բազմաֆունկցիոնալ մեքենաները Երևանում են. Տիգր... Այսօրվանից կփորձարկվի դեղերի փոխհատուցման նոր... Հայոց ցեղասպանության նահատակ Երանելի Իգնատիոս... Գեղարքունիքում մարտին ծնվել է 115 երեխա Սարի թաղի 44-ամյա բնակչին դանակահարած անձը ձե... 13 զոհ․ պայթյուն՝ Հնդկաստանում ճայթռուկների գ... Ամոթ էր, որ նա չհաղթեց Ոսկե գնդակը․ Անրի «Իրավիճակի մասին հարցրեք ՊՆ-ից. այդ գյուղեր ա... Այո՛, կարող է մարդ կիրակի օրը լինել ոչ սթափ վ... Հայաստանում ընտանեկան բռնության դեպքերը կտրու... Ժամանակը կտա իր գնահատականը. Նազելի Բաղդասարյ... Ունենք մի քանի տասնյակ տուժողներ, մի քանի տաս... «Հետաքրքիր իրավիճակ է Գյումրիի շուրջ․ վերջում... Քրեակատարողական ծառայողները բուժակի մոտից հայ... Երևանի կենտրոնում ադրբեջանցի բլոգերի հայտնվել... Չարենցավանում 21-ամյա երիտասարդին կյանքից զրկ... ՄԱԿ Մարդու իրավունքների խորհրդի նստաշրջանի շր... Երկրաշարժ՝ Բավրա գյուղից 13 կմ հարավ-արևելք ԱԺ նախագահի հայտարարությունը Վիլեն Գաբրիելյան... Բաքվում ընթանում է Ռուբեն Վարդանյանի գործով շ... Գյումրիում և Փարաքարում վերահաշվարկ կատարելու... Եթե Գյումրու թեկնածուներից որևէ մեկը չստանա 1... Թրամփը վստահ է, որ Ռուսաստանը կկատարի Ուկրաին... «Ռոստամ և Սոհրաբ». համաշխարհային պրեմիերա Երև... Ոսիկանները հայտնաբերել են Երևանում տղամարդու ... ՀՀ-ում 2024 թ. հանցագործությունների թիվը նվազ... Մեզ սպասվում է տաք և բավարար տեղումներով ապրի... Արարատի մարզում դի են դուրս բերել ջրհորից․ մա... Արտերկրի 3 գիտնականներ նախագիծ կիրականացնեն Հ... Ծնվել է պատերազմում անմահացած Արման Մանուկյան... Ադրբեջանցի գործընկերս հրապարակայնորեն մերժել ... Տելեգրամի միջոցով թմրանյութ իրացրած հրազդանցի... Դեսպան Սահակյանն իր հավատարմագրերն է հանձնել ... Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հ... Ո՞վ կփոխարինի Վիլեն Գաբրիելյանին Թոշակառուն օրական ընդամենը 1 հաց է գնելու. «Հ... Տարադրամի փոխարժեքները այսօրվա դրությամբ Հրատապ կարգով իրականացվում են գետերի հուների ... Մեծ թափ են ստացել Քաջարան-Ագարակ ճանապարհահատ... 4 տարի ժամկետով ազատազրկում՝ շորթմամբ պահանջվ... Ի՞նչ է սպասվում Գյումրիում. կա 3 ճանապարհ․ «Հ... Սիս բնակավայրում փրկարարները տան հողամասում փ... Աստղագուշակ՝ ապրիլի 1-ի համար ԱԺ ՔՊ պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանը վայր է դնո... Այս տոնը Հայաստանում ապրող ասորիներին թող բեր... Լիլիթ Մակունցն Ամերիկայի կաթոլիկ համալսարանու... Հաղթանակը նշողներին տուգանել են. «Հրապարակ» Վեց ժամ՝ հանուն ոչնչի. Անդրանիկ Քոչարյանին հր... Ի՞նչ եղանակ է սպասվում առաջիկա օրերին Գլուխներ կթռնեն. Փաշինյանը «չիստկա» կանի ՔՊ-ո... ՔՊ-ում շոկի մեջ են. վերնախավը մինչեւ լուսաբաց... Վարչական ռեսուրսն էլ հանես, տակը բան չի մնա. ... Ինքնախաբեությո՞ւն, թե՞ հայ ժողովրդին հերթական... Անհետ կորածների ծնողները Արսեն Թորոսյանին և Մ... Ադրբեջանը շարունակում է ապատեղեկատվություն տա... Ո՞վ էր կազմակերպել Գյումրու ակցիան, և ի՞նչ կո... Դատախազը կգնա Տիգրան Ավինյանի հետևից. ԱՆԻՖ հի... Ովքեր են մեղավոր Փարաքարում ՔՊ-ի պարտության հ... Փարաքար համայնքի նախկին ղեկավար Դավիթ Մինասյա... Լույս չի լինի. հասցեներ Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհին մեքենաներ են բախվե... Տեսագրությունում պատկերված անձը որոնվում է ՌԴ ԱԳ փոխնախարարը չի կարծում, թե ԱՄՆ-ն մտադիր... Ավշարում բախվել են «Mercedes»-ն ու «Opel Astr... ՆԱՏՕ-ի երկրները սկսում են լայնածավալ օդային զ... Սա «Եռալաշ» չէ, սա մերօրյա Երևանն է. երեխաներ... Նորահայտ միջատներ՝ Հայաստանում. գիտնականների ... Ընձառյուծների գիշերային զբոսանքը Շնորհակալ եմ մեր Սարիկին հավատալու, քաղաքի վա... Երևանի քրեական ոստիկանները բացահայտել են 680 ... Ծիրանենիները ծաղկել են Արարատյան դաշտում Ինդոնեզիայի ափերի մոտ 5,6 մագնիտուդ ուժգնությ... Ինչ տեսքով է Մարինկա Խաչատրյանը ներկայացել Հա... Մարտուն Գրիգորյանը վաղը հայտարարություն կանի Անչափ ուրախ էի Երևանում հյուրընկալել Գերմանիա... Հայաստանի ու Գերմանիայի նախագահներն այցելել ե... Փարպի գյուղի 51-ամյա բնակչի տանը հայտնաբերվել... Արտաշատի խճուղու մոտ բախվել են «Maybach»-ն ու... Բաքվում Գերմանիայի դեսպան Ռալֆ Հառլեմանին կան... 1 զոհ, 3 վիրավոր. Վայոց ձորում բախվել են «Լադ... Ինչ են պատմում անհետ կորածների ծնողները ԱԺ-ու... Իրավասու պաշտոնյաները իմիտացիա են ներկայացնու... Lրիվս տեղում ենք, մենք տյուս չենք կյալու՝ թոր... 25-ամյա կնոջ մահվան մեջ հարազատները մեղադրում... Հայտնի է կենսաչափական համակարգի ներդրման մրցո... Գյումրիում ու Փարաքարում երեկ կայացած ընտրութ... Վանեցյանը` Մարտուն Գրիգորյանի հայտարարության ... Կաթողիկոսը ԵՏՍԿ պատվիրակության հետ հանդիպմանն... ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանությունում տեղի է ունեցել ըն... Ադրբեջանը կրկին ապատեղեկատվություն է տարածել ... Դեբեդ, Փամբակ, Ձորագետ և Տաշիր գետերում իրակա... ԱԱԾ տնօրեն Արմեն Աբազյանը՝ ադրբեջանցի բլոգերի... Հայաստանի ԱԳՆ-ը շնորհավորական ուղերձ է հղել ի... Իրազեկում սեղմված բնական կամ հեղուկացված նավթ... Երևանում երկաթե էլեկտրասյունը պոկվել է ու հայ... Թմրամիջոցի իրացման հերթական դեպքը․ 56-ամյա տղ... Անհետ կորած զինվորների ծնողները 5 ժամից ավել ... Լեհաստանը պայմանագիր է կնքել ԱՄՆ-ի հետ Patrio... Եվրոպան մեծ հետաքրքրություն ունի, որ հաջորդող...
Ցանկանում ենք ամրապնդել երկու երկրների միջև առկա քաղաքական երկխոսությունը. Չեռնոգորիայի ԱԳՆ պետքարտուղար
ԱԺ Հայաստան-Չեռնոգորիա բարեկամական խմբի ղեկավար Արսեն Թորոսյանը, խմբի անդամներ Գեղամ Մանուկյանը և Մարիամ Պողոսյանը մարտի 27-ին հանդիպել են Չեռնոգորիայի ԱԳՆ պետքարտուղար Պերիշա Կաստրատովիչի գլխավորած պատվիրակության հետ:
Ողջունելով հյուրերին` Արսեն Թորոսյանը կարևորել է Չեռնոգորիայի հետ խորհրդարանական համագործակցության զարգացումը` այս հարցում ընդգծելով բարեկամական խմբերի դերակատարությունը:
Պատգամավորը խոսել է տարբեր ոլորտներում գործակցության առկա ներուժի իրացման անհրաժեշտության մասին:
Բարեկամական խմբի ղեկավարը հյուրերին ներկայացրել է տարածաշրջանում տիրող իրավիճակը, խոսել Ադրբեջանի հետ խաղաղության պայմանագրի շուրջ բանակցությունների և ձեռք բերված համաձայնության վերաբերյալ: Պատգամավորը բարձրաձայնել է նաև Ադրբեջանում գտնվող հայ գերիների և պահվող այլ անձանց առնչվող հարցը:
«Մենք բարեկամ ժողովուրդներ ենք, և այս այցը վկայում է այն մասին, որ ցանկանում ենք ամրապնդել երկու երկրների միջև առկա քաղաքական երկխոսությունը, խորացնել խորհրդարանական համագործակցությունը»,- նշել է Չեռնոգորիայի ԱԳՆ պետքարտուղար Պերիշա Կաստրատովիչը: Հյուրը խոսել է մի շարք բնագավառներում, հատկապես` տնտեսական ոլորտում գործակցության զարգացման մասին: