Երևան, 01.Ապրիլ.2025, 00:00 |
Այսօրվանից կփորձարկվի դեղերի փոխհատուցման նոր... Հայոց ցեղասպանության նահատակ Երանելի Իգնատիոս... Գեղարքունիքում մարտին ծնվել է 115 երեխա Սարի թաղի 44-ամյա բնակչին դանակահարած անձը ձե... 13 զոհ․ պայթյուն՝ Հնդկաստանում ճայթռուկների գ... Ամոթ էր, որ նա չհաղթեց Ոսկե գնդակը․ Անրի «Իրավիճակի մասին հարցրեք ՊՆ-ից. այդ գյուղեր ա... Այո՛, կարող է մարդ կիրակի օրը լինել ոչ սթափ վ... Հայաստանում ընտանեկան բռնության դեպքերը կտրու... Ժամանակը կտա իր գնահատականը. Նազելի Բաղդասարյ... Ունենք մի քանի տասնյակ տուժողներ, մի քանի տաս... «Հետաքրքիր իրավիճակ է Գյումրիի շուրջ․ վերջում... Քրեակատարողական ծառայողները բուժակի մոտից հայ... Երևանի կենտրոնում ադրբեջանցի բլոգերի հայտնվել... Չարենցավանում 21-ամյա երիտասարդին կյանքից զրկ... ՄԱԿ Մարդու իրավունքների խորհրդի նստաշրջանի շր... Երկրաշարժ՝ Բավրա գյուղից 13 կմ հարավ-արևելք ԱԺ նախագահի հայտարարությունը Վիլեն Գաբրիելյան... Բաքվում ընթանում է Ռուբեն Վարդանյանի գործով շ... Գյումրիում և Փարաքարում վերահաշվարկ կատարելու... Եթե Գյումրու թեկնածուներից որևէ մեկը չստանա 1... Թրամփը վստահ է, որ Ռուսաստանը կկատարի Ուկրաին... «Ռոստամ և Սոհրաբ». համաշխարհային պրեմիերա Երև... Ոսիկանները հայտնաբերել են Երևանում տղամարդու ... ՀՀ-ում 2024 թ. հանցագործությունների թիվը նվազ... Մեզ սպասվում է տաք և բավարար տեղումներով ապրի... Արարատի մարզում դի են դուրս բերել ջրհորից․ մա... Արտերկրի 3 գիտնականներ նախագիծ կիրականացնեն Հ... Ծնվել է պատերազմում անմահացած Արման Մանուկյան... Ադրբեջանցի գործընկերս հրապարակայնորեն մերժել ... Տելեգրամի միջոցով թմրանյութ իրացրած հրազդանցի... Դեսպան Սահակյանն իր հավատարմագրերն է հանձնել ... Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հ... Ո՞վ կփոխարինի Վիլեն Գաբրիելյանին Թոշակառուն օրական ընդամենը 1 հաց է գնելու. «Հ... Տարադրամի փոխարժեքները այսօրվա դրությամբ Հրատապ կարգով իրականացվում են գետերի հուների ... Մեծ թափ են ստացել Քաջարան-Ագարակ ճանապարհահատ... 4 տարի ժամկետով ազատազրկում՝ շորթմամբ պահանջվ... Ի՞նչ է սպասվում Գյումրիում. կա 3 ճանապարհ․ «Հ... Սիս բնակավայրում փրկարարները տան հողամասում փ... Աստղագուշակ՝ ապրիլի 1-ի համար ԱԺ ՔՊ պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանը վայր է դնո... Այս տոնը Հայաստանում ապրող ասորիներին թող բեր... Լիլիթ Մակունցն Ամերիկայի կաթոլիկ համալսարանու... Հաղթանակը նշողներին տուգանել են. «Հրապարակ» Վեց ժամ՝ հանուն ոչնչի. Անդրանիկ Քոչարյանին հր... Ի՞նչ եղանակ է սպասվում առաջիկա օրերին Գլուխներ կթռնեն. Փաշինյանը «չիստկա» կանի ՔՊ-ո... ՔՊ-ում շոկի մեջ են. վերնախավը մինչեւ լուսաբաց... Վարչական ռեսուրսն էլ հանես, տակը բան չի մնա. ... Ինքնախաբեությո՞ւն, թե՞ հայ ժողովրդին հերթական... Անհետ կորածների ծնողները Արսեն Թորոսյանին և Մ... Ադրբեջանը շարունակում է ապատեղեկատվություն տա... Ո՞վ էր կազմակերպել Գյումրու ակցիան, և ի՞նչ կո... Դատախազը կգնա Տիգրան Ավինյանի հետևից. ԱՆԻՖ հի... Ովքեր են մեղավոր Փարաքարում ՔՊ-ի պարտության հ... Փարաքար համայնքի նախկին ղեկավար Դավիթ Մինասյա... Լույս չի լինի. հասցեներ Երևան-Մեղրի ավտոճանապարհին մեքենաներ են բախվե... Տեսագրությունում պատկերված անձը որոնվում է ՌԴ ԱԳ փոխնախարարը չի կարծում, թե ԱՄՆ-ն մտադիր... Ավշարում բախվել են «Mercedes»-ն ու «Opel Astr... ՆԱՏՕ-ի երկրները սկսում են լայնածավալ օդային զ... Սա «Եռալաշ» չէ, սա մերօրյա Երևանն է. երեխաներ... Նորահայտ միջատներ՝ Հայաստանում. գիտնականների ... Ընձառյուծների գիշերային զբոսանքը Շնորհակալ եմ մեր Սարիկին հավատալու, քաղաքի վա... Երևանի քրեական ոստիկանները բացահայտել են 680 ... Ծիրանենիները ծաղկել են Արարատյան դաշտում Ինդոնեզիայի ափերի մոտ 5,6 մագնիտուդ ուժգնությ... Ինչ տեսքով է Մարինկա Խաչատրյանը ներկայացել Հա... Մարտուն Գրիգորյանը վաղը հայտարարություն կանի Անչափ ուրախ էի Երևանում հյուրընկալել Գերմանիա... Հայաստանի ու Գերմանիայի նախագահներն այցելել ե... Փարպի գյուղի 51-ամյա բնակչի տանը հայտնաբերվել... Արտաշատի խճուղու մոտ բախվել են «Maybach»-ն ու... Բաքվում Գերմանիայի դեսպան Ռալֆ Հառլեմանին կան... 1 զոհ, 3 վիրավոր. Վայոց ձորում բախվել են «Լադ... Ինչ են պատմում անհետ կորածների ծնողները ԱԺ-ու... Իրավասու պաշտոնյաները իմիտացիա են ներկայացնու... Lրիվս տեղում ենք, մենք տյուս չենք կյալու՝ թոր... 25-ամյա կնոջ մահվան մեջ հարազատները մեղադրում... Հայտնի է կենսաչափական համակարգի ներդրման մրցո... Գյումրիում ու Փարաքարում երեկ կայացած ընտրութ... Վանեցյանը` Մարտուն Գրիգորյանի հայտարարության ... Կաթողիկոսը ԵՏՍԿ պատվիրակության հետ հանդիպմանն... ԱՄՆ-ում ՀՀ դեսպանությունում տեղի է ունեցել ըն... Ադրբեջանը կրկին ապատեղեկատվություն է տարածել ... Դեբեդ, Փամբակ, Ձորագետ և Տաշիր գետերում իրակա... ԱԱԾ տնօրեն Արմեն Աբազյանը՝ ադրբեջանցի բլոգերի... Հայաստանի ԱԳՆ-ը շնորհավորական ուղերձ է հղել ի... Իրազեկում սեղմված բնական կամ հեղուկացված նավթ... Երևանում երկաթե էլեկտրասյունը պոկվել է ու հայ... Թմրամիջոցի իրացման հերթական դեպքը․ 56-ամյա տղ... Անհետ կորած զինվորների ծնողները 5 ժամից ավել ... Լեհաստանը պայմանագիր է կնքել ԱՄՆ-ի հետ Patrio... Եվրոպան մեծ հետաքրքրություն ունի, որ հաջորդող... Գիշերը Խնածախի ուղղությամբ կրակոցներն ինտենսի... Իմ տղային բերեք. ԱԺ-ում անհետ կորած զինծառայո...
Աստղագուշակ՝ մարտի 28-ի համար
Խոյ: Վեճերից խուսափել չի ստացվի, նամանավանդ,որ ինքներդ եք դրանք հրահրում: Մեկնաբանություններ անելիս՝ առավել նրբանկատ եղեք: Հնարավորության դեպքում հետաձգեք ղեկավարության, ազդեցիկ մարդկանց հետ կարևոր հանդիպումները, բանակցությունները:
Հնարավոր են ֆինանսական խնդիրներ, սակայն ինքներդ էլ գիտեք,որ դրանք ժամանակավոր բնույթի են և անհանգստանալ չարժե: Փորձեք լավ տրամադրություն պահպանել: Երեկոն նվիրեք ուսմանը, խուսափեք ֆիզիկական աշխատանք կատարելուց:
Ցուլ: Հնարավոր է որոշ դժվարություններ ծագեն, այն էլ՝ հակառակորդների մեղքով: Այնուամենայնիվ, այսօր լավատեսությունն ու կենսասիրությունը ձեզ չեն լքի: Կառանձնանաք նպատակասլացությամբ և վճռականությամբ, ինչը թույլ կտա հասնել ցանկացած նպատակի: Ձեր հեղինակությունը կբարձրանա: Շրջապատի մարդիկ սիրով կընդունեն ձեր բոլոր առաջարկները, կհետևեն խորհուրդներին:
Օրվա երկրորդ կեսին հնարավոր են մանր անախորժություններ, սակայն, կարճ ժամանակում, ձեզ կհաջողվի հարթել դրանք: Այսօր ձեզ ոչինչ չի խանգարի՝ սիրելիի հետ լավ ժամանակ անցկացնոլու, կամ նոր ծանոթություններ հաստատելու հարցում:
Երկվորյակ: Այսօր հնարավոր են մի շարք տհաճ անակնկալներ: Առաջին հերթին, դա վերաբերում է նշանի այն ներկայացուցիչներին, ովքեր հակված են ապավինել ներքին ձայնին, այլ ոչ թե առողջ տրամաբանությանը: Իրավիճակը ճիշտ գնահատել չի ստացվի, շատերը սեփական երևակայության զոհ կդառնան: Վնասները նվազեցնել կստացվի միայն այն դեպքում, եթե իրավիճակն այլ տեսանկյունից դիտարկեք և օբյեկտիվորեն գնահատեք: Որքան էլ զարմանալի է, այսօր օգնություն կստանաք այն մարդուց, ով բազմիցս քննադատել է ձեզ:
Հաճելի իրադարձությունները ևս բացառություն չեն: Աշխատավայրում հնարավոր են հետաքրքիր անակնկալներ: Օրվա երկրորդ կեսին ի հայտ կգան ձեզնով հետաքրքրված անձինք: Վերջիններս որքան էլ համակրելի լինեն, նրանց հետ շփումներում առավել զգույշ և ուշադիր եղեք:
Խեցգետին: Ստիպված կլինեք շատ աշխատել՝ ցանկալի արդյունքների հասնելու համար: Հակառակորդների հետ պայքարում հաղթանակ կտանեք, սակայն արդյունքում լիովի ուժասպառ կլինեք: Ղեկավարության հետ հնարավոր են լուրջ տարաձայնություններ: Նշանի շատ ներկայացուցիչներ կմտածեն աշխատանքը փոխելու մասին: Սակայն այդ հարցում շտապել չարժե, զինվեք համբերությամբ և սպասեք հետաքրքիր առաջարկների:
Մտերիմները միշտ չէ, որ աջակցում են ձեզ, ինչը վատ կանդրադառնա հարաբերությունների վրա: Գերզգայուն Խեցգետիններն իրենց միայնակ կզգան, կմեկուսանան, ինչը բարեբախտաբար երկար չի տևի:
Առյուծ: Այսօր բոլոր գործերին շատ լուրջ եք վերաբերվում: Նման մոտեցման շնորհիվ՝ կկարողանաք խուսափել սխալներից և վրիպումներից: Ստիպված կլինենք վերադառնալ անձնական բնույթի որոշ խնդիրների: Ձեր աշխատասիրությունը, պատասխանատվության մեծ զգացումն այսօր արժանվույնս կգնահատվեն:
Ֆիզիկական ծանրաբեռնվածությունը ցանկալի է նվազեցնել: Խուսափեք հոգնեցուցիչ աշխատանք կատարելուց: Հետևեք ձեր սննդակարգին, նախապատվությունը տվեք օգտակար, վիտամիններով հարուստ ուտեստներին:
Կույս: Ստիպված կլինեք արագ կողմնորոշվել ստեղծված իրավիճակներում և լուծումներ գտնել: Նշանի շատ ներկայացուցիչներ կարող են հետաքրքիր գործնական առաջարկներ ստանալ: Թեև դրանք անմիջապես չեն լուծի ձեր ֆինանսական խնդիրները, սակայն բավականին հեռանկարային կլինեն: Մասնագիտական հաջողությունների կհասնեք:
Ծնողների հետ հարաբերությունները լավ են, հարազատների, ընկերների,սիրելիի հետ ևս հրաշալի լեզու կգտնեք: Հնարավորություն կունենաք փոխըմբռնման հասնել այն մարդու հետ , ում հետ վերջերս գժտվել եք:
Կշեռք: Օրվա առաջին կեսին զգացմունքային դաշտն անկայուն կլինի: Ձեզ հատուկ դյուրագրգիռ վիճակը դուր չի գա մտերիմներին: Որքան էլ փորձեն հաշտեցնել ձեզ իրականության հետ, որն, ի դեպ, այնքան էլ անմխիթար չէ, ավաղ, նրանց մոտ ոչինչ չի ստացվի: Մանրուքների շուրջ հնարավոր են վեճեր, որոնց պարզաբանման համար երկար ժամանակ կպահանջվի:
Օրվա երկրորդ կեսին դրական միտումների ազդեցություն կզգացվի և հետզհետե ավելի կմեծանա: Հնարավորություն կունենաք պաշպանել ձեր տեսակետը, իրագործել այն ամենն, ինչը վաղուց ծրագրել էիք: Որևէ մեկից օգնություն չակնկալեք, գործեք ինքնուրույն:
Կարիճ: Այսօր բոլորի հետ վիճում եք: Տարաձայնություններ կծագեն անգամ նրանց հետ, ովքեր միշտ հասկացել ու աջակցել են ձեզ: Զիջումների չեք գնա, կշարունակեք համառորեն պնդել ձեր տեսակետը: Արդյունքում կհետաձգվեն, կամ կխափանվեն որոշ համատեղ ծրագրեր:
Մեծամասշտաբ, բարդ գործեր ձեռնարկել չարժե: Սահմանափակվեք այն խնդիրներով, որոնք պարզ են և ի վիճակի եք ավարտին հասցնել: Երեկոն խորհուրդ է տրվում նվիրել հանգստին, զբաղվեք չձանձրացնող, հետաքրքիր գործերով:
Աղեղնավոր: Օրվա զգալի մասը կվատնեք որոշ դատարկ վիճաբանությունների վրա: Ճիշտ կվարվեք և ժամանակ կխնայեք, եթե զրուցակցին որևէ բան համոզելու փոխարեն, պարզապես գործեք այնպես, ինչպես ուզում եք: Կարճ ժամանակում արդյունքներ ստանալու ակնկալիք չունենաք: Նպատակին կհասնեք երկար, սակայն ճիշտ ճանապարհով:
Այսօր որոշ իրադարձություններ կարող են խախտել մտերիմների հետ շփումներում տիրող հանգստությունը: Այդժամ փոխադարձ դժգոհությունների մեծ ալիք կբարձրանա:
Այծեղջյուր: Օրվա առաջին կեսին, հնարավորինս, շատ աշխատեք: Կարող եք համոզված լինել, որ ձեր ջանքերն արժանվույնս կգնահատվեն: Թեև կլինեն որոշ դժվարություններ, միևնույն է, հանգստություն կպահպանեք և բարեկամաբար կվերաբերվեք շրջապատի մարդկանց: Ձեզ հետ շփումը հաճել է և պատահական չէ, որ անձնական և գործնական բնույթի մի շարք հետաքրքիր առաջարկներ կստանաք:
Կենսական ներուժը աստիճանաբար կիջնի: Օրվա երկրորդ կեսին կսկսեք երազել հանգստի մասին: Կհետաձգեք այն գործերը, որոնք հրատապ չեն: Այս ընթացքում ձեզ մոտ նոր մտահաղացումներ կծվեն, որոնք հետագայում կիրագործվեն:
Ջրհոս: Բարդ օր է սպասվում: Լուրջ խնդիրներ կունենաք նրանց հետ, ում ամենաշատն եք սիրում: Վխենալով էլավելի սրել իրավիճակը՝ կփորձեք զերծ մնալ անկեղծ խոստովանություններից, կթաքցնեք ձեր իրական մտքերն ու ցանկությունները, ինչն էլ, իր հերթին, խառնաշփոթի ու թյուրիմացութան առիթ կդառնա:
Մինչ շրջապատի հետ հարաբերություններ պարզելը, նախ փորձեք հասկանալ ինքներդ ձեզ: Այսօր ծագած կոնֆլիկտների մեծ մասը ոչ թե արտաքին, այլ ներքին բնույթի են: Խուսափեք խոշոր գնումներ կատարելուց, այդ թվում ՝անշարժ գույք ձեռք բերելուց, ներդրումները ևս ցանկալի չեն:
Ձկներ: Օրվա ընթացքում հնարավոր են մի շարք անսպասելի իրադարձություններ, ինչպես մասնագիտայկան, այնպես էլ անձնական ոլորտում: Սակայն ձեզ չեք կորցնի, ցանկացած իրավիճակում արագ կկողմնորոշվեք և ճիշտ որոշումներ կկայացնեք: Դեպքերն այնքան սահուն կզարգանան,որ շրջապատին կթվա, թե ձեզ մոտ ամեն բան նախապես ծրագրված էր:
Նպատակահարմար օր է ձեր բիզնես ծրագրերը, ստեղծագործական մտահաղացումները քննարկելու համար: Նշանի շատ ներկայացուցիչներ այսօր իրենց մեջ նոր կարողություններ կբացահայտեն: Հրաշալի օր է ինքնադրսևորման համար: Հնարավոր է որոշակի գումարային շահույթ: