Երևան, 30.Մարտ.2025, 00:00 |
Երևանում բախվել են «Chevrolet Malibu»-ն և էլե... Ահազանգ. Վարդան Ղուկասյանի եղբոր մեքենան ոստի... Օդի ջերմաստիճանը կնվազի Դուք կրիմինա՞լ եք, թե՞ համայնքապետի թեկնածու.... Քվեարկության մասնակիցների թիվը Փարաքարում և Գ... Սա պաշտոնական անփութություն չէ, տգիտություն չ... «Անկախ դիտորդ» դաշինքի ասուլիսը Գյումրու ՏԻՄ ... Մատենադարանը կշարունակի ընդլայնել գործնական դ... ՔՊ-ի հետ փոխկապակցված կանայք սպառնում են կոտր... Սարիկի ո՞ր մի ասածին հավատամ, իմ մասին սուտ խ... Փրկարարները մարել են Մխչյան գյուղում բռնկված ... Ընդդիմադիրները ՔՊ ի հետ չեն մրցակցում, այլ՝ Ս... Պայթյուն՝ Վլադիմիր Պուտինի լիմուզիններից մեկո... «Անկախ դիտորդի» դիտորդ Սևադա Ղազարյանին հեռաց... ԹԻՎ 14 և 31 ընտրատարածքային ընտրական հանձնաժո... Գյումրում հանձնաժողովը թույլատրել է, որ մայրը... Մխչյան գյուղում հրդեհ է բռնկվել ավտոտնակում կ... Ժամը 12։00-ի դրությամբ ՏԻՄ ընտրությունների ըն... Սարիկ Մինասյանը բազմաթիվ ոստիկանների աչքի առա... Քվեարկության մասնակիցների թիվը Փարաքարում և Գ... Փարաքարում վախի մթնոլորտ չկա. համայնքապետի ՔՊ... Ինձ ապտակող չի ծնվել, վաղը կգաք շնորհավորելու... Փարաքարի 14/03 տեղամասում ընտրողը քվեարկությա... Ուշադրություն․ գործարկվելու է էլեկտրական շչակ Գյումրիում և Փարաքարում ՄԻՊ-ի աշխատակազմն աշխ... Ես բանակի գերազանցիկ եմ եղել. Սարիկ Մինասյան ... Ասել եմ՝ ձեր նախագահների օրոք Արցախն էնքան վա... Աստղագուշակ՝ մարտի 30-ի համար Գյումրիի 31/75 տեղամասում դիտարկման տեսանկյու... Հայաստանը մասնակցել է Ժնևի Գրքի միջազգային ցո... Ի՞նչ եղանակ է սպասվում առաջիկա օրերին ՔՊ-ն քաղաքապետ չի ունենալու. ընդդիմության մեջ... Հալալ քրտինքով եմ վաստակել երիտասարդների ձայն... «Շտապօգնություն» կանչեք․ Փարաքարում ընտրողն ո... Քվեարկության գաղտնիությունը խախտելը պատժվում ... Ուժեղացված ծառայություն՝ Փարաքարում. մեծ թվով... Երևանի և մարզերի որոշ հասցեներում լույս չի լի... Իլոն Մասկը X սոցցանցը վաճառել է իր xAI ընկերո... Փարաքար համայնքը ևս ժամը 08:00-ից աչքի է ընկն... Փարաքարի մի քանի ընտրատեղամասերի առջև կան ոստ... Ղուկասյանին եմ ընտրել, ինքը փորձ ունի. գյումր... Տեսանկարահանման կարգի խախտումներ են արձանագրվ... Գյումրի և Փարաքար համայնքներում ընտրությունը ... Որոշ հասցեներում ջուր չի լինի «Mercedes»-ը դուրս է եկել երթևեկելի գոտուց, մ... Վերջին 3 տարում ավելացրել ենք 45.8 հա նոր կան... Ճամբարակում «Opel Zafira»-ն բախվել է քարերին ... Խնդիրներ մադրիդյան գրանդում․ Ռեալը պատրաստ է ... Մենք մի ազգ ենք ու մի բռունցք. Հայաստան-Արցախ... Անչափահասներին մեղադրել է իր գառները գողանալո... «Եթե դու մեռնեիր». պատմություն սիրել չկարողան... Թուրքիայի ու Իրանի նախագահները քննարկել են տա... Մանսուրյանական բացառիկ ստեղծագործությունը՝ մա... Երևանում ավտոտեխսպասարկման կետում այրվել է ավ... Բագրատ Սրբազանին կտուգանեն Քվեարկության օրը բոլոր տեղամասերից իրականացվե... Ահաբեկչական հարձակում` Զարուհի Փոստանջյանի հա... Օրվա հանրահավաքը պատասխան էր Փաշինյանի` Արցախ... Բացառիկ տեսանյութ՝ Չարենցավանում տեղի ունեցած... ՔՊ-ն պատրաստվում է դատի տալ Արման Թաթոյանին Էրդողանը և Ալիևը հեռախոսազրույց են ունեցել․ ի... Կապտավանք․ Սուրբ Մինաս եկեղեցին՝«Բաց երկնքի տ... Հրշեջ-փրկարարները մարել են խոտածածկ տարածքներ... Մեր պայքարը շարունակվում է. հայտարարություն Մյանմայում երկրաշարժի զոհերի թիվը գերազանցել ... Կոռուպցիոն բնույթի հանցագործության մասին անան... 1 զոհ, 3 վիրավոր․ սպանություն՝ Կոտայքի մարզու... «Կրթվելը նորաձև է» շարժման հերթական հանդիպում... 50-ամյա վարորդը «ՎԱԶ 21099»-ով դուրս է եկել ե... Հայաստանի և Ռուսաստանի միգրացիոն ծառայություն... Ինժեներական քաղաքում ակտիվ շինարարական աշխատա... Բա ասենք՝ կին է, ուզում է՝ շոր փոխի, ի՞նչ անի... ՀՀ-ի մարմնամարզության տղամարդկանց և կանանց առ... Ի՞նչ գտավ գաղտնի արկղում Վարդան Հովսեփյանը, ո... Վրաններ են տեղադրվում Ազատության հրապարակում ... Ղազախստանի գործընկերների հետ քննարկումներում ... 1 զոհ, 2 վիրավոր․ Վեդիի կամրջի մոտ բախվել են ... ԶՈՒ ԳՇ պետ Էդվարդ Ասրյանը հանդիպել է 25-օրյա ... Թուրքիայում ընդդիմությունը զանգվածային հանրահ... 30 տարի Արցախում աշխատել, տուն եմ դրել, էդ ոն... Մահացել է բռնցքամարտի վաստակավոր մարզիչ Վարդա... Արցախը մեր փուշը չէր, մեր սիրտն ու դարպասն էր... Իշխանության նպատակն արցախցիներին արտագաղթի դր... Արցախցիները հաճախ ստիպված են մի քանի տեղ աշխա... Մանկուց սիրել եմ պատրաստել զարդեր․ Լուսինե Հա... Արաքսիա Սվաջյանը ներկա է եղել Հայկական համադպ... Կրթվելը նորաձև է․ հանդիպում՝ Քասախում «Հայաքվե» ազգային քաղաքացիական միավորման Գորի... Հազարամյա պատմություն ունեցող արցախցին դարձավ... Ողբերգական դեպք՝ «Տոնոյան» բժշկական կենտրոնու... Մյանմայում երկրաշարժի հետևանքով զոհերի թվում ... Մեծ Բրիտանիան Ադրբեջանին կոչ է արել ազատ արձա... Եկե'ք տեղերով փոխվենք, մենք գանք՝ ձեր աշխատավ... Ո՞րն է լինելու Նիկոլ Փաշինյանի զիջումների ռու... Տուն է եղել, տեղ է եղել, երանի բլոկադայի վախտ... Դարձանք թափառական, ոչ մեկս չենք ուզում արտերկ... Արի, հարգելի Նիկոլ Փաշինյան, ժողովորդին պատաս... ՔՊ-ն ձեզ դրդում է հանցագործության. խնդրում եմ... Մյանմայում կրկին երկրաշարժ է տեղի ունեցել Մեծ հանրահավաք Ազատության հրապարակում՝ ի պաշտ...
«Սա նշանակում է, որ Դուք նույնպես հանցակից եք «ԳՈՅ» թատրոնի ոչնչացման գործընթացին»․ Սարգիս Արզումանյան
«Գոյ թատրոնի» կառավարման խորհրդի նախագահ, ռեժիսոր Սարգիս Արզումանյանը բաց նամակով դիմել է ԿԳՄՍ նախարար Ժաննա Անդրեասյանին.
«Հարգելի՛ տիկին Անդրեասյան, Ես դիմում եմ Ձեզ՝ որպես ՀՀ ԿԳՄՍ նախարարության ղեկավարի, քանի որ Ձեր ենթակայության տակ գտնվող պետական ոչ առևտրային կազմակերպության (ՊՈԱԿ) ղեկավար Վարդան Մկրտչյանի գործողություններն անցել են ոչ միայն բարոյականության, այլև օրենքի սահմանները։
Մարտի 24-ին լրացավ մեկ տարին, ինչ ապօրինի կերպով փակվել է «ԳՈՅ» թատրոնը, իսկ այս ընթացքում մենք ականատես ենք եղել մշակութային հաստատության համակարգված ոչնչացմանը։ Վերջին և հատկապես վտանգավոր քայլն իրականացվեց օրեր առաջ․ Սունդուկյան թատրոնի ղեկավարությունը ապամոնտաժել է «ԳՈՅ» թատրոնի հանդիսատեսի համար նախատեսված նստատեղերը։
Այդ գործողությունը ակնհայտորեն արվել է՝ Թատրոնը որպես մշակութային կենտրոն վերացնելու նպատակով, «ԳՈՅ» թատրոնի ժառանգությունը վերջնականապես ջնջելու մտադրությամբ, մեր պայքարը բարոյապես ու ֆիզիկապես ճնշելու հաշվարկով։ Մամուլում արդեն շրջանառվում է Վարդան Մկրտչյանի արձագանքը, որտեղ նա հերքում է իր մասնակցությունը նստատեղերի հեռացման հարցում և հայտարարում, որ «ԳՈՅ» թատրոնը գոյություն չունի։
Եթե նա կապ չունի, ապա ո՞վ է տվել այդ հրահանգը։ Եթե «ԳՈՅ» թատրոնը գոյություն չունի, ապա ինչո՞ւ են այդքան հետևողականորեն ջնջում նրա պատմության հետքերը։ Սա արդեն ոչ միայն Սունդուկյան թատրոնի, այլև Ձեր նախարարության պատասխանատվության շրջանակում է, քանի որ ՊՈԱԿ-ը գործում է ԿԳՄՍ նախարարության վերահսկողության ներքո։ Գործը դատարանում է․ ոչ ոք իրավունք չունի կանխակալ վերաբերմունքով եվ գործողությամբ ոչնչացնել թատրոնը: Նշեմ, որ «ԳՈՅ» թատրոնի գործը դեռ գտնվում է դատարանում, և այն իրավականորեն վերջնական լուծում չի ստացել։ Սա նշանակում է, որ Սունդուկյան թատրոնի ցանկացած գործողություն, որն ուղղված է «ԳՈՅ» թատրոնի վերացմանը, օրենքի կոպիտ խախտում է, քանի որ դեռևս չկա դատական վերջնական վճիռ։
Եթե ԿԳՄՍ նախարարությունը չի վերահսկում իր ենթակայության տակ գտնվող կառույցները, ապա Դուք անմիջական պատասխանատվություն եք կրում այս ապօրինությունների համար։ Պահանջում եմ, որ ԿԳՄՍ նախարարությունը անհապաղ արձագանքի և խստագույնս կարգի հրավիրի Վարդան Մկրտչյանին, որպեսզի նա դադարեցնի թատրոնի վերացմանն ուղղված քայլերը։ Պահանջում եմ, որ նախարարությունը հստակ պատասխանի՝ տեղյակ է արդյոք Վարդան Մկրտչյանի կատարած քայլերից, և եթե այո, ապա ինչու՞ չի միջամտել։ Եթե ԿԳՄՍ նախարարությունը որևէ քայլ չի ձեռնարկում, ապա սա նշանակում է, որ Դուք նույնպես հանցակից եք «ԳՈՅ» թատրոնի ոչնչացման գործընթացին։ Այս ամենի համար ամբողջական քաղաքական և իրավական պատասխանատվությունն ընկնում է ոչ միայն Վարդան Մկրտչյանի, այլև Ձեր՝ որպես ոլորտի ղեկավարի վրա։ Եթե որևէ կերպ չկանխեք այս ապօրինությունները, ապա ընդունեք, որ մշակույթի հանդեպ հանցագործությունն իրականացվում է նաև Ձեր լուռ համաձայնությամբ։ Սպասում եմ Ձեր անհապաղ արձագանքին և կոնկրետ քայլերին»: