Երևան, 30.Մարտ.2025, 00:00 |
Քվեարկության օրը բոլոր տեղամասերից իրականացվե... Ահաբեկչական հարձակում` Զարուհի Փոստանջյանի հա... Օրվա հանրահավաքը պատասխան էր Փաշինյանի` Արցախ... Բացառիկ տեսանյութ՝ Չարենցավանում տեղի ունեցած... ՔՊ-ն պատրաստվում է դատի տալ Արման Թաթոյանին Էրդողանը և Ալիևը հեռախոսազրույց են ունեցել․ ի... Կապտավանք․ Սուրբ Մինաս եկեղեցին՝«Բաց երկնքի տ... Հրշեջ-փրկարարները մարել են խոտածածկ տարածքներ... Մեր պայքարը շարունակվում է. հայտարարություն Մյանմայում երկրաշարժի զոհերի թիվը գերազանցել ... Կոռուպցիոն բնույթի հանցագործության մասին անան... 1 զոհ, 3 վիրավոր․ սպանություն՝ Կոտայքի մարզու... «Կրթվելը նորաձև է» շարժման հերթական հանդիպում... 50-ամյա վարորդը «ՎԱԶ 21099»-ով դուրս է եկել ե... Հայաստանի և Ռուսաստանի միգրացիոն ծառայություն... Ինժեներական քաղաքում ակտիվ շինարարական աշխատա... Բա ասենք՝ կին է, ուզում է՝ շոր փոխի, ի՞նչ անի... ՀՀ-ի մարմնամարզության տղամարդկանց և կանանց առ... Ի՞նչ գտավ գաղտնի արկղում Վարդան Հովսեփյանը, ո... Վրաններ են տեղադրվում Ազատության հրապարակում ... Ղազախստանի գործընկերների հետ քննարկումներում ... 1 զոհ, 2 վիրավոր․ Վեդիի կամրջի մոտ բախվել են ... ԶՈՒ ԳՇ պետ Էդվարդ Ասրյանը հանդիպել է 25-օրյա ... Թուրքիայում ընդդիմությունը զանգվածային հանրահ... 30 տարի Արցախում աշխատել, տուն եմ դրել, էդ ոն... Մահացել է բռնցքամարտի վաստակավոր մարզիչ Վարդա... Արցախը մեր փուշը չէր, մեր սիրտն ու դարպասն էր... Իշխանության նպատակն արցախցիներին արտագաղթի դր... Արցախցիները հաճախ ստիպված են մի քանի տեղ աշխա... Մանկուց սիրել եմ պատրաստել զարդեր․ Լուսինե Հա... Արաքսիա Սվաջյանը ներկա է եղել Հայկական համադպ... Կրթվելը նորաձև է․ հանդիպում՝ Քասախում «Հայաքվե» ազգային քաղաքացիական միավորման Գորի... Հազարամյա պատմություն ունեցող արցախցին դարձավ... Ողբերգական դեպք՝ «Տոնոյան» բժշկական կենտրոնու... Մյանմայում երկրաշարժի հետևանքով զոհերի թվում ... Մեծ Բրիտանիան Ադրբեջանին կոչ է արել ազատ արձա... Եկե'ք տեղերով փոխվենք, մենք գանք՝ ձեր աշխատավ... Ո՞րն է լինելու Նիկոլ Փաշինյանի զիջումների ռու... Տուն է եղել, տեղ է եղել, երանի բլոկադայի վախտ... Դարձանք թափառական, ոչ մեկս չենք ուզում արտերկ... Արի, հարգելի Նիկոլ Փաշինյան, ժողովորդին պատաս... ՔՊ-ն ձեզ դրդում է հանցագործության. խնդրում եմ... Մյանմայում կրկին երկրաշարժ է տեղի ունեցել Մեծ հանրահավաք Ազատության հրապարակում՝ ի պաշտ... Ահազանգ․ մարդկանց հրահանգավորում են քվեարկութ... Ավանեսյանը Գյումրի այցի շրջանակում «Արիե Կուփ... Դատախազությունը պահանջում է Վերին Գետաշենի նա... Մատենադարանի հարակից թեք լանջին տեղի է ունեցե... Արամ Ա Կաթողիկոսը Բեյրութի Սուրբ Նշան եկեղեցո... Տարադրամի փոխարժեքները այսօրվա դրությամբ Իրանը պատրաստ է բանակցել ԱՄՆ-ի հետ. ՀՀ-ն լրջո... Starlink-ը հասանելի է նաև Ադրբեջանում ՔՊ-ականը քննիչի սենյակում հեռախոսը կոտրել է, ... Իրեն «Տիկո» անվամբ դիմելու հարցի շուրջ վիճաբա... Առաջարկում եմ Մոսկվայում առայժմ ՀԿ կարգավիճակ... Անվանվել է հոգեկան առողջության բարելավման անս... Բագրատ Սրբազանը ուղերձով դիմում է ժողովրդին Ուկրաինան ունի լեգիտիմ կառավարություն․ երկիրն... Մյանմայի երկրաշարժի զոհերի թվում ՀՀ քաղաքացին... Ձերբակալված և կալանավորված անձանց ուղեկցումնե... Հայաստանում անձնական տվյալների պաշտպանության ... Անչելոտին մեկնաբանել է Բրազիլիայի հավաքականը ... «ՎԱԶ 2106»-ը վրաերթի է ենթարկել 70-ամյա հետիո... Տղամարդը խոստովանել է, որ տանը պահում է մարիխ... Երևանում թալանել են «Միլենա Սուիթ»-ի ՍՊԸ-ի տն... Մեսսին Մայամիում ներկա է եղել Ջոկովիչի խաղին.... Մյանմարի երկրաշարժի հետևանքով զոհերի թիվը 100... Աստղագուշակ՝ մարտի 29-ի համար ՔՊ-ական պատգամավորները միայն փնովել են Անդրան... Ուղարկո՞ւմ են, թե՞ ինքն է գնում. «Հրապարակ» Պապիկյանի ազաբ բաշին վերահսկում է զինվորականն... Գյումրիում և Փարաքարում քարոզարշավն ավարտվել ... Ի՞նչ եղանակ է սպասվում առաջիկա օրերին 2026-ին նախատեսվում է ունենալ դպրոցի 26 գործո... Ռուսաստանում Արցախի ներկայացուցչությունը դադա... Ովքե՞ր են հետևելու Գյումրիում և Փարաքարում տե... Բենզինը թանկացել է, իսկ հեղուկ գազի միջին արժ... Ավինյանի հնչեցրած «ղալաթ», «հաչել», «գլուխը պ... Բոնուս Սիթիին ակումբային ԱԱ-ում հաղթելու համա... 36 ժամ ջուր չի լինելու Համաձայն եմ՝ Ռեալը Բարսելոնա չէ. Անչելոտին պա... Վանաձորի շենքերից մեկում պարանով կախված տղամա... Էրդողանը և Պուտինը քննարկել են տարածաշրջանայի... Մելիք-Ադամյան փողոցում կենսունակության ավարտի... Գիտությունների ակադեմիայում ՆԱՏՕ-ի աջակցությա... 16-րդ թաղամասում ձերբակալված 19-ամյա աղջկա մո... Թրամփը համոզված է, որ Ուկրաինայի հակամարտությ... Ինչպե՞ս պետք է լրացնել եկամուտների տարեկան հա... Շղթայական ավտովթար՝ Երևանում. բախվել են երկու... Կիևը չի դիտարկում ԱՄՆ-ի կողմից տրամադրված ռազ... Անչելոտիին ազատազրկում է սպառնում. մարզիչը հա... Տեղի է ունեցել «Արա Հարությունյանի Կոմիտասը» ... Արծվաշենը 30 տարի Ադրեջանի ձեռքում է, խի՞ հետ... Գլուխներդ բարձր գնացեք ընտրատեղամասեր. Արայիկ... Խնդրում եմ անպայման կիրակի օրը` մարտի 30-ին, ... Քվեարկության և դրան նախորդող օրերին նախընտրակ... Ովքեր և որտեղից են գնացել ՔՊ-ի Սարիկի հանրահա... Սերժ Սարգսյանը մասնակցել է ՀՀԿ հիմնադիր Աշոտ ... Գյումրու քաղաքապետի թեկնածու Կարեն Սիմոնյանը ...
«Եթե Հովիկ Աղազարյանը մնար ՔՊ-ում, դուք էլի կգայի՞ք ԱԺ՝ անձեռնմխելիությանից զրկելու». հարց՝ գլխավոր դատախազին
Տիկին Վարդապետյան, դուք ներկայացրեցիք գործը, որից հասկանալի է, որ 2024 թվականի ամռանից արդեն ձեզ հայտնի էին իրողություններ, որ կոնկրետ անձնավորություն տվել էր ցուցմունք Հովիկ Աղազարյանի կաշառքի գործով և պնդել էր, որ այդպիսի բան եղել է, բայց դուք եկել եք հիմա Ազգային ժողով, երբ արդեն Հովիկ Աղազարյանը ՔՊ խմբակցությունից դուրս է եկել։ Այս մասին, այսօր՝ մարտի 26-ին, ԱԺ-ում պատգամավոր Հովիկ Աղազարյանին անձեռնմխելիությունից զրկելու հարցի քննարկման ժամանակ հայտարարեց ԱԺ «Պատիվ ունեմ» խմբակցության պատգամավոր Թագուհի Թովմասյանը՝ դիմելով գլխավոր դատախազ Աննա Վարդապետյանին:
«Ես լսելով ձեր խոսքը չեմ կարող վստահ ասել, թե այդ ինչ տիտանական աշխատանք էր արվում մինչև հիմա, որովհետև այն ինչ որ հայտնի էր, արդեն հայտնի էր 2024-ի աշնանը, բայց դուք այդ ժամանակ չեք եկել Ազգային ժողով Հովիկ Աղազարյանի հետևից:
Հիմա այդ անջատված մասով կուզենայի մի փոքր բացատրել ինչու է անջատվել այդ մասը, որովհետև ցուցմունք տվողը երկրից բացակայում է, թե փախել է, ի՞նչ հանգամանքների բերումով է, որ նա երկրում չէ և ինչու է անջատվել մասը։
Եվ կուզենամ նաև հետաքրքրվել, Հովիկ Աղազարյանի մասով ասում էին, որ ամբողջ իշխանական խմբակցությունը իրար հերթ տալով ասում էին՝ պետական գաղտնիք է բացահայտել: Այդ պետական գաղտնիքի գործը ի՞նչ եղավ, պարզվեց, որ չէր բացահայտե՞լ»,-ասաց նա:
Ի պատասխան գլխավոր դատախազը նշեց. «Ես լիահույս եմ, որ դուք միջնորդությանը միջնորդագրին ծանոթացել եք և ես հատուկ նշեցի, որ այսօրվա նիստից հետո գործն ուղարկվում է դատարան։ Այսինքն վարույթն ամբողջ ծավալով ավարտվել է: Ես ամբողջը հատ-հատ չներկայացրեցի, թե քանի փաստաթուղթ է զննվել, քանի հեռախոս է զննվել, քանի անձ է հարցաքննվել, քանի առերեսում է իրականացվել: Քանի որ մենք գործ ունենք բազմադրվագ կաշառքի սխեմայի հետ, մեր նպատակն էր ամբողջական ծավալով ապահովել քննությունը և Ազգային ժողով գալ միայն այն ժամանակ, երբ մենք պատրաստ կլինենք գործը ուղարկել դատարան։
Որպեսզի ձեզ մոտ շփոթ չառաջացնի մաս անջատելը, դա չի նշանակում, որ անձը փախել է կամ գտնվում է հետախուզման մեջ։ Մասն անջատվել է դատարան ուղարկելու համար մյուս մեղադրյալների հետ կապված:
Ինչ վերաբերում է ձեր կողմից նշած մյուս բոլոր հարցերին, դրանք չեն վերաբերում միջնորդագրին, իսկ ես, որքանով գիտեմ, կանոնակարգ օրենքը մեզ պարտավորեցնում է բացառապես միջնորդագրի շրջանակում քննարկել:
Ես որևէ պետական գաղտնիքի հետ կապված մեղադրանք չեմ ներկայացրել, ես երկու կաշառքի մեղադրանք եմ ներկայացրել»:
Թագուհի Թովմասյանը կրկնեց իր կասկածը. «Ես ուզում եմ այնուամենայնիվ պնդել իմ ասածը, հավատարժան չէ, տիկին դատախազ, ես չեմ պատկերացնում, եթե Հովիկ Աղազարյանը շարունակեր մնալ ՔՊ խմբակցության կազմում, արդյո՞ք դուք կգայիք այստեղ նույն միջնորդությամբ»:
Աննա Վարդապետյանը հավստիացրեց, որ բոլոր դեպքերում ինքը այս հարցով կմտներ ԱԺ. «Այո, կգայի։ Կգայի, քանի որ առանց դրա կստացվեր, որ մենք քննությունն արել ենք կիսատ և ոչ բոլոր անձանց ենք պատասխանատվության համար կանչել դատարան»: