Երևան, 02.Ապրիլ.2025, 12:52 |
Քույրը դանակով հարվածել է տնակը հրկիզելու փոր... ՆԳ փոխնախարարը կարևորել է Եվրոպական սահմանայի... Էստոնիայի ԱԳ նախարարն ընդունել է Հայաստանի ԲՏ... Հայաստանում ԵՄ դիտորդական առաքելությունը 5000... Տրամաբանական չի լինի, որ ստորագրվի խաղաղությա... Queen Mary նավի ավելի քան 200 ուղևոր վարակվել... Ապրիլի 1-ից մեկնարկել է ՊԵԿ գործունեության վե... Թմրամիջոցների ապօրինի շրջանառության դեպքերը ն... Բրիտանացի պատգամավորները պահանջում են ճնշում ... Սամվել Շահրամանյանն ու Արցախի ԱԺ պատգամավորնե... Երևանում «Kia Sportage»-ը գլխիվայր շրջվել է. ... Պակիստանի զորքերը ներխուժել են Քաշմիրի հնդկակ... Վերականգնվել է պետությանը և համայնքին պատճառվ... Սպասվում է կարճատև անձրև և ամպրոպ Մարտուն Գրիգորյանի թիմակից Անահիտ Խալաթյանն ա... Թnւրք բլոգերի նկատմամբ վարույթ է նախաձեռնվել ... Մարտուն Գրիգորյանը որոշում ունի․ Արթուր Վանեց... Մխիթար Հայրապետյանը Տալլինում հանդիպել է Էստո... ՔՊ-ն ԲԴԽ անդամի թափուր տեղերի համար թեկնածուն... Կադրեր՝ ԱՄՆ դեսպանատան առջև տեղի ունեցած վթար... Երեխաների թրաֆիքինգից պաշտպանությունը ոչ միայ... Գազայում իսրայելական հարվածներից զոհերի թիվն ... «9 տարի առաջ այս օրը վերջին անգամ լսեցի քո ձա... Երբ կմեկնարկի ապրիլ ամսվա կենսաթոշակների վճար... Հայաստանի և Վիետնամի միջև առևտրաշրջանառությու... Իսակովի պողոտայում բախվել են «Nissan»-ն ու «M... Անուշիկ Ավետյանը նշանակվել է էկոնոմիկայի նախա... 2024 թ․ մեղադրական եզրակացությամբ դատարան է ո... Տարադրամի փոխարժեքները այսօրվա դրությամբ Բուլղարիայի բուհերում կրթություն ստանալու նպա... Հրշեջ-փրկարարները կանխել են հրդեհի տարածումը ... Սերժ Սարգսյանի անունից հարգանքի տուրք է մատու... Հայտնի հրուշակագործին կախված են հայտնաբերել ՊԵԿ-ը բացահայտել է ստվերային շրջանառության նո... Կաթողիկոսը խնդրանքով դիմել է Ֆրանկ-Վալտեր Շտա... Հասրաթյան փողոցում անվադողեր են այրվել. դեպքի... Սրբուհի Գալյանը «Արմավիր» ՔԿՀ-ում ծանոթացել է... Վայոց ձորի և Սյունիքի մարզերի մի շարք վթարավտ... Գյումրիից «Պապի ընտրության» սպիտակ ծխի եռօրյա... Ավարտվել է «Սևան» ազգային պարկի նախկին տնօրեն... Երևանում 26-ամյա աղջիկը պղպեղային օդամղիչով փ... Արցախում Ադրբեջանի կողմից ցեղասպանության գործ... Աստղագուշակ՝ ապրիլի 2-ի համար ՄԻՊ-ն ու ՔՊ-ական պատգամավոր Հասմիկ Հակոբյանն ... Ի՞նչ եղանակ է սպասվում առաջիկա օրերին Հրաժարվե՞լ է, թե՞ հրաժարեցրել են. «Հրապարակ» Աննա Վարդապետյանը կրկին ԱԺ կգնա. «Հրապարակ» Երևանի և մարզերի որոշ հասցեներում լույս չի լի... ՔՊ-ականները «սարքել են» Վիլեն Գաբրիելյանի գլխ... Արցախցիները բացատրություն են պահանջել Վիտալի ... Իրարանցումից հետո ո’չ լսել են նախարարի ձայնը,... Արցախցիները մեծ հանրահավաքի են պատրաստվում. ի... Ներքին գործերի նախարարի թեկնածու են փնտրում. ... Ջուր չի լինելու Թբիլիսիում առանձնապես խոշոր չափերով թմրանյութ... Հակոբ Սերոբյանն արժանացել է Եվրոպական մարմնամ... ՊԵԿ-ը 2025 թվականի առաջին եռամսյակում ապահովե... Չինաստանի ԱԳ նախարարը Մոսկվայում հանդիպել է Պ... Երևան-Երասխ ավտոճանապարհին բախվել են «IVECO»-... 13-ամյա շախմատիստ Մանվել Առաքելյանին շնորհվել... Մակունցը մասնակցել է ԱՄՀ կազմակերպած ընդունել... Բոլորի աշխատանքի նպատակը պետք է լինի մեկը՝ ամ... Գերմանիայի նախագահը ժամանել է Ադրբեջան Հայաստանում հաշվառված խոշոր ու մանր եղջերավոր... Ավելացել են Հայաստանի պետական սահմանն ապօրինի... Ուսումնարաններում և քոլեջներում սովորելը կարո... Մինչև հիմա չի պարզվել Տիգրանին խnշտանգմшն ենթ... Խոզնավարի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչե... Առկա է առևտրատնտեսական հարաբերությունների չիր... Մոտ երեք տարի ինձ կալանքի տակ են պահում չեղած... Ամերիկացի զինվորականին մահացած են գտել Ինչ հնարավորություններ կտա ԶԼՄ ներկայացուցիչն... Արտաշատում մեքենան դուրս է եկել երթևեկելի հատ... Տեղի է ունեցել ՔՊ վարչության նիստ. այն վարել ... Հայաստան է ժամանել Վիետնամի ԱԺ նախագահի գլխավ... Ծովինար Վարդանյանն ու ԱՄՀ հայաստանյան առաքելո... «Նիկոլին ընտրել ենք, կողքը կանգնել, որ մեզ սե... Հայաստանում կանցկացվեն Վրաստանի մշակույթի օրե... Էջմիածնի գերեզմանատնից կատարել են ալյումինե ճ... ՏԻՄ ընտրություններում քաղաքական ռեսուրսի այսպ... Երկաթգծի հարևանությամբ մեքենան բախվել է սյանը... Մովսես Հակոբյանին նոր մեղադրանք է ներկայացվել... Վեհափառը և Հունգարիայի եկեղեցիների խորհրդի գլ... Բայրամովը եվրոպացի պաշտոնյաներին է ներկայացրե... Արմեն Հարությունյանը մեղադրանքը չի ընդունում,... ՄԻՊ-ը խիստ մտահոգիչ է համարում լայն տարածում ... Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առ... ԲՏԱ նախարարի գլխավորած պատվիրակությունը Էստոն... Իսրայելի ավիահարվածի հետևանքով Բեյրութում «Հե... Խստորեն դատապարտում ենք թե՛ Վիլեն Գաբրիելյանի... Ես կարող եմ ներել, ոտքի տակ գցել անձնականը, բ... Մարդ ու կին մի մարմին, բայց ոչ մի «Ֆեյսբուք».... Բախվել են «Tesla»-ն ու «Honda» մակնիշի մոտոցի... Զեմֆիրան մենահամերգով հանդես կգա Երևանում Երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն՝ Վաղար... Հայաստանում համակարգչային հափշտակությունների ... Իմ այցի հիմնական նպատակն է խթանել ՀՀ-ի և Չեռն... Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կ... Շախմատի մրցումներով մեկնարկել են ՀՀ ուսանողակ... Երկու երկրների կառավարությունների միջև համագո...
Սպորտը քաղաքականությունից դուրս է․ Թիկնիզյանը՝ Պետրակովի մասին
Հայաստանի ազգային հավաքականի և Մոսկվայի «Լոկոմոտիվի» կիսապաշտպան Նաիր Թիկնիզյանը Metaratings.ru-ին տված հարցազրույցում անդրադարձել է ընտրանու նախկին գլխավոր մարզիչ, ուկրաինացի մասնագետ Ալեքսանդր Պետրակովի հեռացմանը, փոխանցում է Armsport-ը։
– Ալեքսանդր Պետրակովի վերաբերյալ միայն շնորհակալության խոսքեր ունեմ. մենք միասին սկսեցինք մեր ճանապարհը հավաքականում։ Մենք շնորհակալություն հայտնեցինք Վասիլևիչին և շարունակեցինք մեր աշխատանքը: Առավել ևս, վերջին երկու ամիսները շատ կարևոր էին, որ կարողանայինք զբաղեցնել երկրորդ տեղը և խաղալ անցումային խաղերում:
– Վերջին խաղերում զգացվո՞ւմ էր, որ Պետրակովը կարող է հեռանալ։
– Իհարկե, երբ անհաջողությունների շարան է լինում և արդյունքներ չկան, մարզչի հեռացումը բնական է։ Ավելի հեշտ է հեռացնել մեկ մարդու, քան փոխել թիմի կեսը։ Դա սպասելի էր, և ամեն ինչ դեպի դա էր գնում։
– Պետրակովի հետ խնդիրներ եղե՞լ են։ Նա ուկրաինացի մարզիչ է, իսկ դուք խաղում եք ՌՊԼ-ում։
– Ընդհանրապես ոչ մի խնդիր չի եղել։ Սպորտը քաղաքականությունից դուրս է։
Պետրակովը գլխավորել էր Հայաստանի հավաքականը 2023 թվականի հունվարին։ Թիկնիզյանը և Պետրակովը հավաքականում իրենց նորամուտը նշել էին 2023 թվականի մարտին՝ Թուրքիայից կրած 1:2 հաշվով պարտությամբ։
Հայաստանի հավաքականում ուկրաինացի մարզիչը անցկացրել է 18 հանդիպում, որոնցից 4-ում թիմը հաղթել է, 4 խաղ ավարտվել է ոչ-ոքի, իսկ 10-ում՝ պարտվել։ Հոկտեմբերին՝ Հյուսիսային Մակեդոնիայից սեփական դաշտում կրած 0:2 հաշվով պարտությունից հետո, մարզիչը հեռացել էր հավաքականից։