Երևան, 02.Ապրիլ.2025, 00:00 |
ՊԵԿ-ը 2025 թվականի առաջին եռամսյակում ապահովե... Չինաստանի ԱԳ նախարարը Մոսկվայում հանդիպել է Պ... Երևան-Երասխ ավտոճանապարհին բախվել են «IVECO»-... 13-ամյա շախմատիստ Մանվել Առաքելյանին շնորհվել... Մակունցը մասնակցել է ԱՄՀ կազմակերպած ընդունել... Բոլորի աշխատանքի նպատակը պետք է լինի մեկը՝ ամ... Գերմանիայի նախագահը ժամանել է Ադրբեջան Հայաստանում հաշվառված խոշոր ու մանր եղջերավոր... Ավելացել են Հայաստանի պետական սահմանն ապօրինի... Ուսումնարաններում և քոլեջներում սովորելը կարո... Մինչև հիմա չի պարզվել Տիգրանին խnշտանգմшն ենթ... Խոզնավարի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչե... Առկա է առևտրատնտեսական հարաբերությունների չիր... Մոտ երեք տարի ինձ կալանքի տակ են պահում չեղած... Ամերիկացի զինվորականին մահացած են գտել Ինչ հնարավորություններ կտա ԶԼՄ ներկայացուցիչն... Արտաշատում մեքենան դուրս է եկել երթևեկելի հատ... Տեղի է ունեցել ՔՊ վարչության նիստ. այն վարել ... Հայաստան է ժամանել Վիետնամի ԱԺ նախագահի գլխավ... Ծովինար Վարդանյանն ու ԱՄՀ հայաստանյան առաքելո... «Նիկոլին ընտրել ենք, կողքը կանգնել, որ մեզ սե... Հայաստանում կանցկացվեն Վրաստանի մշակույթի օրե... Էջմիածնի գերեզմանատնից կատարել են ալյումինե ճ... ՏԻՄ ընտրություններում քաղաքական ռեսուրսի այսպ... Երկաթգծի հարևանությամբ մեքենան բախվել է սյանը... Մովսես Հակոբյանին նոր մեղադրանք է ներկայացվել... Վեհափառը և Հունգարիայի եկեղեցիների խորհրդի գլ... Բայրամովը եվրոպացի պաշտոնյաներին է ներկայացրե... Արմեն Հարությունյանը մեղադրանքը չի ընդունում,... ՄԻՊ-ը խիստ մտահոգիչ է համարում լայն տարածում ... Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առ... ԲՏԱ նախարարի գլխավորած պատվիրակությունը Էստոն... Իսրայելի ավիահարվածի հետևանքով Բեյրութում «Հե... Խստորեն դատապարտում ենք թե՛ Վիլեն Գաբրիելյանի... Ես կարող եմ ներել, ոտքի տակ գցել անձնականը, բ... Մարդ ու կին մի մարմին, բայց ոչ մի «Ֆեյսբուք».... Բախվել են «Tesla»-ն ու «Honda» մակնիշի մոտոցի... Զեմֆիրան մենահամերգով հանդես կգա Երևանում Երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն՝ Վաղար... Հայաստանում համակարգչային հափշտակությունների ... Իմ այցի հիմնական նպատակն է խթանել ՀՀ-ի և Չեռն... Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կ... Շախմատի մրցումներով մեկնարկել են ՀՀ ուսանողակ... Երկու երկրների կառավարությունների միջև համագո... Հանրային Ռադիոյի տնօրենի կինը վիրավորել է արց... Փաշինյանը և Չեռնոգորիայի փոխվարչապետը քննարկե... Արդարադատության նախարարն ու ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան... Հակակոռուպցիոն կոմիտեն պատրաստվում է Անահիտ Խ... Եվրամիությունը հավատարիմ է Հարավային Կովկասու... Ռուբեն Ռուբինյանն ընդունել է Հայաստանում Կիպր... Բազմաֆունկցիոնալ մեքենաները Երևանում են. Տիգր... Այսօրվանից կփորձարկվի դեղերի փոխհատուցման նոր... Հայոց ցեղասպանության նահատակ Երանելի Իգնատիոս... Գեղարքունիքում մարտին ծնվել է 115 երեխա Սարի թաղի 44-ամյա բնակչին դանակահարած անձը ձե... 13 զոհ․ պայթյուն՝ Հնդկաստանում ճայթռուկների գ... Ամոթ էր, որ նա չհաղթեց Ոսկե գնդակը․ Անրի «Իրավիճակի մասին հարցրեք ՊՆ-ից. այդ գյուղեր ա... Այո՛, կարող է մարդ կիրակի օրը լինել ոչ սթափ վ... Հայաստանում ընտանեկան բռնության դեպքերը կտրու... Ժամանակը կտա իր գնահատականը. Նազելի Բաղդասարյ... Ունենք մի քանի տասնյակ տուժողներ, մի քանի տաս... «Հետաքրքիր իրավիճակ է Գյումրիի շուրջ․ վերջում... Քրեակատարողական ծառայողները բուժակի մոտից հայ... Երևանի կենտրոնում ադրբեջանցի բլոգերի հայտնվել... Չարենցավանում 21-ամյա երիտասարդին կյանքից զրկ... ՄԱԿ Մարդու իրավունքների խորհրդի նստաշրջանի շր... Երկրաշարժ՝ Բավրա գյուղից 13 կմ հարավ-արևելք ԱԺ նախագահի հայտարարությունը Վիլեն Գաբրիելյան... Բաքվում ընթանում է Ռուբեն Վարդանյանի գործով շ... Գյումրիում և Փարաքարում վերահաշվարկ կատարելու... Եթե Գյումրու թեկնածուներից որևէ մեկը չստանա 1... Թրամփը վստահ է, որ Ռուսաստանը կկատարի Ուկրաին... «Ռոստամ և Սոհրաբ». համաշխարհային պրեմիերա Երև... Ոսիկանները հայտնաբերել են Երևանում տղամարդու ... ՀՀ-ում 2024 թ. հանցագործությունների թիվը նվազ... Մեզ սպասվում է տաք և բավարար տեղումներով ապրի... Արարատի մարզում դի են դուրս բերել ջրհորից․ մա... Արտերկրի 3 գիտնականներ նախագիծ կիրականացնեն Հ... Ծնվել է պատերազմում անմահացած Արման Մանուկյան... Ադրբեջանցի գործընկերս հրապարակայնորեն մերժել ... Տելեգրամի միջոցով թմրանյութ իրացրած հրազդանցի... Դեսպան Սահակյանն իր հավատարմագրերն է հանձնել ... Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հ... Ո՞վ կփոխարինի Վիլեն Գաբրիելյանին Թոշակառուն օրական ընդամենը 1 հաց է գնելու. «Հ... Տարադրամի փոխարժեքները այսօրվա դրությամբ Հրատապ կարգով իրականացվում են գետերի հուների ... Մեծ թափ են ստացել Քաջարան-Ագարակ ճանապարհահատ... 4 տարի ժամկետով ազատազրկում՝ շորթմամբ պահանջվ... Ի՞նչ է սպասվում Գյումրիում. կա 3 ճանապարհ․ «Հ... Սիս բնակավայրում փրկարարները տան հողամասում փ... Աստղագուշակ՝ ապրիլի 1-ի համար ԱԺ ՔՊ պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանը վայր է դնո... Այս տոնը Հայաստանում ապրող ասորիներին թող բեր... Լիլիթ Մակունցն Ամերիկայի կաթոլիկ համալսարանու... Հաղթանակը նշողներին տուգանել են. «Հրապարակ» Վեց ժամ՝ հանուն ոչնչի. Անդրանիկ Քոչարյանին հր... Ի՞նչ եղանակ է սպասվում առաջիկա օրերին Գլուխներ կթռնեն. Փաշինյանը «չիստկա» կանի ՔՊ-ո...
«Իմպիչմենտի դեպքում ես կողմ եմ արտահայտվելու». Գեղամ Նազարյանը ցավում է երեկվա միջադեպի համար. Armlur
Armlur.am-ը զրուցել է ԱԺ «Հայաստան» խմբակցության պատգամավոր Գեղամ Նազարյանի հետ՝ պարզաբանումներ ստանալու, թե երեկ ինչու էր վրդոովվել և թիրախավորել լրագրողին։
-Երեկ տհաճ միջադեպ տեղի ունեցավ Կիրանց գյուղում, որը սպասվածից առավել մեծ արձագանք գտավ, հատկապես սոցցանցերում:
-Կիրանցը իմ հայրենի գյուղն է եւ նրա շուրջ տեղի ունեցող ցավալի իրադարձությունները, բնականաբար, ինձ չեն կարող, մեղմ ասած, չանհանգստացնել եւ չհուզել։ Ես հիմա չեմ ցանկանում կրկին կատարվածը քննարկել, միայն ցանկանում եմ ասել, որ առաջինը հենց ես չէի ցանկանա, որ նման միջադեպ արձանագրվի, այն էլ լրատվամիջոցի եւ լրագրողի մասնակցությամբ։ Իհարկե, ոչ միայն չէի ցանկանա, որ այդպես լինի, այլ ցավում եմ տեղի ունեցածի համար։
-«Հայաստան» խմբակցությունից նշեցին, որ Գեղամ Նազարյանը հանդես կգա լրացուցիչ պարզաբանմամբ։
-Համարեք, որ ձեր հարցերին պատասխանելով հանդես եմ գալիս լրացուցիչ պարզաբանմամբ։ Կրկնեմ մեկ անգամ եւս, ես հարգել, հարգում եմ, հարգելու եմ լրագրողի եւ մամուլի աշխատանքը, միայն կցանկանայի որ դեպքին գնահատական տալուց առաջ ծանոթները, ընկերները կամ ում դու ընկեր ես համարում, կփորձեն պարզել, թե ինչ է իրականում տեղի ունեցել։
Մի պարզաբանում եւս, «Հայաստան» խմբակցությունը լքելու ցանկություն ու մտադրություն չունեմ։
-Իսկ իմպիչմենտի գործընթացին կմիանա՞ք։
-Ինչ վերաբերում է այն ստոր լուրերին, թե ես իբր հնարավոր իմպիչմենտի դեպքում դեմ եմ արտահայտվելու կամ ձեռնպահ եմ մնալու, ապա կարճ եւ հստակ ասեմ` ես կողմ եմ արտահայտվելու։
Եւ ցավում եմ բոլոր նրանց համար, ովքեր իմանալով, որ իմ եւ Նիկոլ Փաշինյանի միջեւ շատ վաղուց անձնական եւ ոչ անձնական որեւէ հարաբերություն չկա, դիտավորյալ լուրեր են տարածում, թե մենք մտերմիկ հարաբերություններ ունենք։
Գուցե շատ հետո այս եւ այլ միջադեպերի, ասեկոսեների, իմ դեմ արդեն շատ երկար ամիսներ շարունակվող ուղղորդվող արշավի մասին մանրամասն անդրադառնամ, բայց հաստատ ոչ հիմա։ Միայն մի խնդրանք, այս ամենի մեջ մի ներքաշեք հերոս տղերքի ծնողներին։ Դուք անարգանքի սյունին գամում եք, գամեք, հանգիստ թողեք իմ բախտակիցներին։ Առայժմ այսքանը։