Երևան, 02.Ապրիլ.2025, 00:00 |
Արցախցիները մեծ հանրահավաքի են պատրաստվում. ի... Ներքին գործերի նախարարի թեկնածու են փնտրում. ... Ջուր չի լինելու Թբիլիսիում առանձնապես խոշոր չափերով թմրանյութ... Հակոբ Սերոբյանն արժանացել է Եվրոպական մարմնամ... ՊԵԿ-ը 2025 թվականի առաջին եռամսյակում ապահովե... Չինաստանի ԱԳ նախարարը Մոսկվայում հանդիպել է Պ... Երևան-Երասխ ավտոճանապարհին բախվել են «IVECO»-... 13-ամյա շախմատիստ Մանվել Առաքելյանին շնորհվել... Մակունցը մասնակցել է ԱՄՀ կազմակերպած ընդունել... Բոլորի աշխատանքի նպատակը պետք է լինի մեկը՝ ամ... Գերմանիայի նախագահը ժամանել է Ադրբեջան Հայաստանում հաշվառված խոշոր ու մանր եղջերավոր... Ավելացել են Հայաստանի պետական սահմանն ապօրինի... Ուսումնարաններում և քոլեջներում սովորելը կարո... Մինչև հիմա չի պարզվել Տիգրանին խnշտանգմшն ենթ... Խոզնավարի ուղղությամբ կրկին կրակոցներ են հնչե... Առկա է առևտրատնտեսական հարաբերությունների չիր... Մոտ երեք տարի ինձ կալանքի տակ են պահում չեղած... Ամերիկացի զինվորականին մահացած են գտել Ինչ հնարավորություններ կտա ԶԼՄ ներկայացուցիչն... Արտաշատում մեքենան դուրս է եկել երթևեկելի հատ... Տեղի է ունեցել ՔՊ վարչության նիստ. այն վարել ... Հայաստան է ժամանել Վիետնամի ԱԺ նախագահի գլխավ... Ծովինար Վարդանյանն ու ԱՄՀ հայաստանյան առաքելո... «Նիկոլին ընտրել ենք, կողքը կանգնել, որ մեզ սե... Հայաստանում կանցկացվեն Վրաստանի մշակույթի օրե... Էջմիածնի գերեզմանատնից կատարել են ալյումինե ճ... ՏԻՄ ընտրություններում քաղաքական ռեսուրսի այսպ... Երկաթգծի հարևանությամբ մեքենան բախվել է սյանը... Մովսես Հակոբյանին նոր մեղադրանք է ներկայացվել... Վեհափառը և Հունգարիայի եկեղեցիների խորհրդի գլ... Բայրամովը եվրոպացի պաշտոնյաներին է ներկայացրե... Արմեն Հարությունյանը մեղադրանքը չի ընդունում,... ՄԻՊ-ը խիստ մտահոգիչ է համարում լայն տարածում ... Վարդան Ղուկասյանին վերագրվող ձայնագրության առ... ԲՏԱ նախարարի գլխավորած պատվիրակությունը Էստոն... Իսրայելի ավիահարվածի հետևանքով Բեյրութում «Հե... Խստորեն դատապարտում ենք թե՛ Վիլեն Գաբրիելյանի... Ես կարող եմ ներել, ոտքի տակ գցել անձնականը, բ... Մարդ ու կին մի մարմին, բայց ոչ մի «Ֆեյսբուք».... Բախվել են «Tesla»-ն ու «Honda» մակնիշի մոտոցի... Զեմֆիրան մենահամերգով հանդես կգա Երևանում Երթևեկության կազմակերպման փոփոխություն՝ Վաղար... Հայաստանում համակարգչային հափշտակությունների ... Իմ այցի հիմնական նպատակն է խթանել ՀՀ-ի և Չեռն... Եվրախորհրդարանի լիագումար նիստում քննարկում կ... Շախմատի մրցումներով մեկնարկել են ՀՀ ուսանողակ... Երկու երկրների կառավարությունների միջև համագո... Հանրային Ռադիոյի տնօրենի կինը վիրավորել է արց... Փաշինյանը և Չեռնոգորիայի փոխվարչապետը քննարկե... Արդարադատության նախարարն ու ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան... Հակակոռուպցիոն կոմիտեն պատրաստվում է Անահիտ Խ... Եվրամիությունը հավատարիմ է Հարավային Կովկասու... Ռուբեն Ռուբինյանն ընդունել է Հայաստանում Կիպր... Բազմաֆունկցիոնալ մեքենաները Երևանում են. Տիգր... Այսօրվանից կփորձարկվի դեղերի փոխհատուցման նոր... Հայոց ցեղասպանության նահատակ Երանելի Իգնատիոս... Գեղարքունիքում մարտին ծնվել է 115 երեխա Սարի թաղի 44-ամյա բնակչին դանակահարած անձը ձե... 13 զոհ․ պայթյուն՝ Հնդկաստանում ճայթռուկների գ... Ամոթ էր, որ նա չհաղթեց Ոսկե գնդակը․ Անրի «Իրավիճակի մասին հարցրեք ՊՆ-ից. այդ գյուղեր ա... Այո՛, կարող է մարդ կիրակի օրը լինել ոչ սթափ վ... Հայաստանում ընտանեկան բռնության դեպքերը կտրու... Ժամանակը կտա իր գնահատականը. Նազելի Բաղդասարյ... Ունենք մի քանի տասնյակ տուժողներ, մի քանի տաս... «Հետաքրքիր իրավիճակ է Գյումրիի շուրջ․ վերջում... Քրեակատարողական ծառայողները բուժակի մոտից հայ... Երևանի կենտրոնում ադրբեջանցի բլոգերի հայտնվել... Չարենցավանում 21-ամյա երիտասարդին կյանքից զրկ... ՄԱԿ Մարդու իրավունքների խորհրդի նստաշրջանի շր... Երկրաշարժ՝ Բավրա գյուղից 13 կմ հարավ-արևելք ԱԺ նախագահի հայտարարությունը Վիլեն Գաբրիելյան... Բաքվում ընթանում է Ռուբեն Վարդանյանի գործով շ... Գյումրիում և Փարաքարում վերահաշվարկ կատարելու... Եթե Գյումրու թեկնածուներից որևէ մեկը չստանա 1... Թրամփը վստահ է, որ Ռուսաստանը կկատարի Ուկրաին... «Ռոստամ և Սոհրաբ». համաշխարհային պրեմիերա Երև... Ոսիկանները հայտնաբերել են Երևանում տղամարդու ... ՀՀ-ում 2024 թ. հանցագործությունների թիվը նվազ... Մեզ սպասվում է տաք և բավարար տեղումներով ապրի... Արարատի մարզում դի են դուրս բերել ջրհորից․ մա... Արտերկրի 3 գիտնականներ նախագիծ կիրականացնեն Հ... Ծնվել է պատերազմում անմահացած Արման Մանուկյան... Ադրբեջանցի գործընկերս հրապարակայնորեն մերժել ... Տելեգրամի միջոցով թմրանյութ իրացրած հրազդանցի... Դեսպան Սահակյանն իր հավատարմագրերն է հանձնել ... Նիկոլ Փաշինյանը շնորհավորական ուղերձ է հղել Հ... Ո՞վ կփոխարինի Վիլեն Գաբրիելյանին Թոշակառուն օրական ընդամենը 1 հաց է գնելու. «Հ... Տարադրամի փոխարժեքները այսօրվա դրությամբ Հրատապ կարգով իրականացվում են գետերի հուների ... Մեծ թափ են ստացել Քաջարան-Ագարակ ճանապարհահատ... 4 տարի ժամկետով ազատազրկում՝ շորթմամբ պահանջվ... Ի՞նչ է սպասվում Գյումրիում. կա 3 ճանապարհ․ «Հ... Սիս բնակավայրում փրկարարները տան հողամասում փ... Աստղագուշակ՝ ապրիլի 1-ի համար ԱԺ ՔՊ պատգամավոր Վիլեն Գաբրիելյանը վայր է դնո... Այս տոնը Հայաստանում ապրող ասորիներին թող բեր...
ՀՀ Նախագահը մի շարք օրենքներ է ստորագրել, այդ թվում ՀՀ Ոստիկանապետի և ԱԱԾ տնօրենի նշանակման հրամանագրեր
Հանրապետության նախագահ Արմեն Սարգսյանը մարտի 19-ին ստորագրել է «Միջուկային վթարի կամ ճառագայթային վթարային իրավիճակների առաջացման դեպքում դրանց հետևանքների վերացման փոխօգնության պատրաստականության ապահովման ԱՊՀ մասնակից պետությունների փոխգործակցության մասին» համաձայնագիրը վավերացնելու մասին օրենքը, «ՀՀ և Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության միջև հանձնման մասին» պայմանագիրը, «ՀՀ և Ղրղզստանի Հանրապետության կառավարությունների միջև եկամտի կրկնակի հարկումը բացառելու և հարկումից խուսափելը կանխելու մասին», «Եվրասիական տնտեսական միության և Չինաստանի Ժողովրդական Հանրապետության մաքսային սահմաններով տեղափոխվող ապրանքների և միջազգային փոխադրում իրականացնող տրանսպորտային միջոցների վերաբերյալ տեղեկատվության փոխանակման մասին», «ԱՊՀ շրջանակներում ահաբեկչության և ծայրահեղականության այլ բռնի դրսևորումների, ինչպես նաև դրանց ֆինանսավորման դեմ պայքարի ոլորտում տեղեկության փոխանակման մասին» համաձայնագրերը վավերացնելու մասին օրենքները:
Ըստ ՀՀ նախագահի աշխատակազմի հասարակայնության հետ կապերի վարչության՝ ՀՀ նախագահը ստորագրել է նաև Վարչական իրավախախտումների վերաբերյալ ՀՀ օրենսգրքում լրացում և փոփոխություններ կատարելու, ՀՀ ջրային օրենսգրքում, ՀՀ ընդերքի մասին օրենսգրքում, ՀՀ հարկային օրենսգրքում, «Սևանա լճի մասին» օրենքում, «Ընկերությունների կողմից վճարվող բնապահպանական հարկի նպատակային օգտագործման մասին» օրենքում, «Սևանա լճի էկոհամակարգի վերականգնման, պահպանման, վերարտադրման և օգտագործման միջոցառումների տարեկան ու համալիր ծրագրերը հաստատելու մասին» օրենքում, «Թափոնների մասին» օրենքում, «Պետական ոչ առևտրային կազմակերպությունների մասին» օրենքում, «Էկոլոգիական կրթության և դաստիարակության մասին» օրենքում, «Փրկարար ծառայության մասին» օրենքում, «ՀՀ ջրի ազգային ծրագրի մասին» օրենքում, «Բնության հատուկ պահպանվող տարածքների մասին» օրենքում, «Երևան քաղաքում տեղական ինքնակառավարման մասին» օրենքում, «Շրջակա միջավայրի վրա ազդեցության գնահատման և փորձաքննության մասին» օրենքում, «Բուսասանիտարիայի մասին» օրենքում, «Անասնաբուժության մասին» օրենքում, «Ճանապարհային երթևեկության անվտանգության ապահովման մասին» օրենքում, «Ավտոմոբիլային տրանսպորտով վտանգավոր բեռներ և չվնասազերծված տարաներ փոխադրելու մասին» օրենքում փոփոխություններ կատարելու մասին ՀՀ օրենքնրի փաթեթը:
Հաղորդենք նաև, որ Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև «Ոստիկանությունում ծառայության մասին» օրենքի 14-րդ հոդվածի 10-րդ մասի, ՀՀ Նախագահը ստորագրել է հրամանագիր՝ ԱՐՄԱՆ ՍԱՐԳՍՅԱՆԻՆ ՀԱՅԱՍՏԱՆԻ ՀԱՆՐԱՊԵՏՈՒԹՅԱՆ ՈՍՏԻԿԱՆՈՒԹՅԱՆ ՊԵՏԻ ԺԱՄԱՆԱԿԱՎՈՐ ՊԱՇՏՈՆԱԿԱՏԱՐԻ ՊԱՇՏՈՆԻՑ ԱԶԱՏԵԼՈՒ ՄԱՍԻՆ:
Մեկ այլ հրամանագրով՝ Հիմք ընդունելով վարչապետի առաջարկությունը` համաձայն Սահմանադրության 133-րդ հոդվածի 1-ին մասի, ինչպես նաև «Ոստիկանությունում ծառայության մասին» օրենքի 13-րդ հոդվածի 2-րդ մասի.
Արման ՍԱՐԳՍՅԱՆԻՆ նշանակել Հայաստանի Հանրապետության ոստիկանության պետ: